Cepyo | Tarifeler ve Paketler

İOS 13.4 Güncelleme Yayınlandı!


25.03.2020
426
İOS 13.4 Güncelleme Yayınlandı!

İOS 13.4 Güncelleme Yayınlandı! Apple, herkesin beklediği İOS 13.4 güncellemesini bu hafta yayınlamış bulunmaktadır. Kullanıcılarına açmış olduğu İOS 13.4 güncelleme işlemi ile birlikte İPhone’da neler değişecek? 45 günlük test aşamasının ardından 24 Mart 2020 akşamında final sürümü ile kullanıcılarının karşısına geçen İOS 13.4 minör güncellemesi, bulunan pek çok hatayı ortadan kaldırmış bulunmaktadır. Hataların ortadan kalkmasının ardından ise İPhone’a da pek çok özellik eklemiş bulunmaktadır.

Evrensel Satıl Alma özelliği adı altında eklenmiş bulunan yeni özellik ile kullanıcılar ilk kez herhangi bir İPhone, iPad, iPod Touch, Mac ve Apple TV üzerinden uygulama indirdiğinde, indirmiş olduğu uygulamaları doğrudan cihazlarda kullanabilme şansına sahip olacak. Yani İPhone üzerinden indirdiğiniz bir uygulamayı, iPod üzerinde herhangi bir işleme tabi tutmadan kullanabileceksiniz. Fakat bu durum her uygulama işleminde geçerli olmayacaktır. Uygulamayı geliştirenin tercihine bağlı olarak farklı cihazlar için de aynı uygulamayı kullanmak mümkün kılınacak.

İOS 13.4 Güncelleme İçeriği Nasıl Olmaktadır?

İOS 13.4 Güncelleme İçeriği Nasıl Olmaktadır? 4.09 GB büyüklüğünde alana sahip olan güncelleme, CarKey API ile birlikte gelmektedir. Gelen bu özellik ile birlikte İPhone’lar bir araç için anahtara dönüşebilmektedir. Belirtilen sistemi destekleyen fonksiyonlara sahip bir araç olmasa bile, API kullanma sunulduğundan ötürü ilerleyen dönemlerde bu özelliği destekleyen araçları görürseniz çok da şaşırmamanız gerekmektedir. Sunulan sistem kullanıma girdiğinde ise anahtara ihtiyaç duymadan İPhone ile temassız olarak araçlarınızın kapılarını açar hale geleceksiniz.

Gelen güncelleme ile birlikte gelmiş olan diğer bir özellik ise CarPlay tarafından dikkat çekmektedir. CarPlay için üçüncü taraf navigasyon uygulaması desteği ve gelen arama bilgilerinin CarPlay Kontrol Paneli’nde görülmesi oldukça önemli bir yenilik olmaktadır.

İCloud Klasör Paylaşımı özelliği de İOS 13.4 güncellemesi ile gelen özellikler arasında yer almaktadır. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar İCloud içerisinde bulunan klasörleri diğer kullanıcılara kolayca gönderim sağlayabilmektedirler. İOS 13.4 güncellemesi 9 yeni memoji ile karşımıza çıkmaktadır. Belirtilen güncellemeyi İPhone içerisinde Ayarlar menüsünden yapabilir ve dilerseniz de İTunes üzerinden de oldukça kolay bir şekilde güncelleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.