Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Instagram Mood Efekti Nasıl Yapılabilir?


13.07.2020
397
Instagram Mood Efekti Nasıl Yapılabilir?

Instagram Mood Efekti Nasıl Yapılabilir? Dünya çapında en çok kullanılmakta olan sosyal medya uygulamasından birisi olan Instagram, çeşitli efektlere sahip olmaktadır. Instagramın sahip olduğu efektlerden sadece bir tanesi olan mood efektinin nasıl yapılabileceğine yazımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz. Instagramda kullanılmakta olan mood efektinin genel özellikleri nelerdir gibi sorularınızın cevabına ulaşım sağlayabileceksiniz. Instagram sosyal medya uygulamasının oldukça merak edilen mood efekti yapımı için farklı yöntemler kullanılabilmektedir. Instagram üzerinde yakın zaman çerçevesinde kullanılmaya başlanan filtreler ile birlikte uygulama daha da cazip hal statüsüne çıkmış oldu. Kullanıcılar tarafından farklı efektler ile birlikte kendi durumlarını özetledikleri ya da diğer yandan fotoğrafları için daha da özel anlar kattıkları efektlerden birisi de mood efekti olarak belirtilmektedir. Pek çok kullanıcı tarafından bulunmasının zor bulması nedeni ile kullanılmayan mood efekti hakkında bilinmeyenleri derlemiş bulunuyoruz.

Mood Efekti Nedir? Nasıl Yapılır?

Mood Efekti Nedir? Nasıl Yapılır? Bulunduğunuz andaki durumunuzu diğer bir değişle ruh halinizi anlatmak için kullanılan Instagram mood efektinin gerçek adı sense olmaktadır. Paylaşım yaptığınız hikayelerinizde ya da resimleriniz üzerinde kullanılmakta olan bu efekt ile birlikte ruh halinizi karşı tarafa yansıtabilirsiniz. Bu şekilde paylaştığınız fotoğraf ile bulunduğunuz ruh halini ya da paylaşım esnasındaki durumunuzu rahatlıkla yansıtabilirisiniz. Günümüzde yaygın olarak kullanılan mood efekti kullanım yöntemi diğer paylaşımlar üzerindeki efektler kayıt altına alınarak kullanılmaktadır. Belirtilen şekilde kayıt yapmak için öncelikle hikaye çekim akranında yer alan filtreleri en sola kaydırarak efektlere göz seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Kaydırma işleminin ardından açılan efekt galerisinden başka kullanıcılar üzerinde gördüğünüz sense efektini, efektler üzerinden arama yaptırarak kitaplığa ekleyebilirsiniz. Diğer bir açıdan da doğrudan paylaşım üzerinden alt kısmında yazmakta olan filtre adı kısmına tıklayarak kaydetme ve deneme seçenekleri çıkmaktadır. Bu seçenek ile hikayenizde deneme yapabilir ve dilerseniz kayıt edebilirsiniz. Aynı yöntem ile takipçileriniz için de filtreyi öneri olarak göndermeniz mümkün olmaktadır. Diğer bir seçenek de filtreyi kullanan kullanıcıların Instagram profiline giriş yaparak, filtreyi geliştiren ve kullanan kişinin profilinde yer alan gülümseyen emoji ikonundan filtrelerine ulaşım sağlanabilinmektedir. Beklediğiniz ulaşımı sağladıktan sonra hemen seçtiğiniz filtreyi kayıt altına almanı gerekmektedir.

Mood Efekti İçeriğinde Diğer Efektlere Nasıl Ulaşılabilir?

Mood Efekti İçeriğinde Diğer Efektlere Nasıl Ulaşılabilir? Instagram üzerinde mood efekti oluşturmak için farklı efektlerden faydalanabilirsiniz. Belirtilen farklı efektlerden birisi de belirttiğiniz hikayenize yazı yazma ruh halinizi belirtmeniz açısından oldukça önem taşımaktadır. Hikayeler kısmından giriş yaptıktan sonra aşağıda yer alan çekim seçenekleri sekmesinden yazı alanını seçmeniz gerekmektedir. Belirtilen sekme hemen en önde durduğu için gözünüze çarpacaktır. Daha sonra da ekranın üst tarafında yer alan font tercihi göze çarpacaktır. Sol tarafında da arka plan görüntüsünü değiştirmek adına çeşitli görüntü seçenekleri yer almaktadır. Renk seçeneklerinin tamamını görmek mümkün olmamasına karşın algoritma beğeneceğiniz renkleri ortaya koyacaktır. Kalın ya da italik olarak seçtiğiniz yazının arka kısmı için arka plan rengine göre bant ya da isteğe göre şerit çekmeniz mümkündür. Bu şekilde yazınızın daha fazla ön planda olmasını sağlayabilirsiniz. Yazınız için de farklı daktilo efektleri kullanabilirsiniz.

Belirtilen yöntem ile aynı zamanda görsel de eklemeniz olası olmaktadır. Bu durum için sağ alt tarafta yer alan kamera sistemine tıklamak yeterli olacaktır. Ekranı kaplamakta olan arka plan uygulamasının hafif olarak saydamlaşmasının ardından istediğiniz görseli ya da arka planı yedirmeniz mümkün olmaktadır. Diğer yandan başka kullanıcılar tarafından kayıt ettiğiniz Instagram mood efektini beğenmez ve kaldırmak isterseniz farklı yöntemlerde kullanabilirisiniz. Filtreler bölümünde en alta yer alan yönet sekmesi ile kayıt ettiğiniz filtrelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu alana ulaşım sağladıktan sonra istediğiniz yer açmak ya da kaldırmak istediğiniz filtreniz sağ kısmında yer alan tik işaretini kaldırarak gerekli uygulamayı yapabilirsiniz. Bu şekildeki uygulama sonunda unutulmaması gereken bir nokta ise kaldırılan filtreler hiçbir şekilde gönderide dahi karşınıza çıkmayacaktır.

Epic Games Store’da Üç Oyun Daha Ücretsiz Oldu!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.