Cepyo | Tarifeler ve Paketler

İnsanoğlunun En Verimli Yaşları Belirlendi!


17.06.2020
357
İnsanoğlunun En Verimli Yaşları Belirlendi!

İnsanoğlunun En Verimli Yaşları Belirlendi! Her yaşın ayrı güzelliği sözü çok eskilerden beri gelmektedir. Fakat gözlemlenen temel bir olgu da ortaya çıkmış bulunuyor ki her yaşın ayrı bir özelliği bulunuyor. Hayattan memnuniyetimizin hat safhada olduğu ve öğrenmeye açık olduğumuz ya da odaklanma ile ilgili sorun yaşamadığımız durumlar yaşa göre değişiklikler gösterebilmektedir. Yapılan araştırma sonucunda bilim insanlarına göre beynin en aktif ve verimli olduğu yaş ise 18 yaşı olarak belirlenmiş bulunuyor.

Diğer yandan en korkulan orta yaşlar ise odaklanmamızın ve memnuniyetimizin en çok arttığı yaşlar olmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalara göre insanoğlunun en verimli ve zirvede olduğu yıllar şu şekilde belirtilmektedir.

Dil Öğrenmek İçin En İdeal Yaş 7 – 8 Yaşı!

Dil Öğrenmek İçin En İdeal Yaş 7 – 8 Yaşı! Uzanmalar tarafından yapılan açıklama doğrultusunda yeni dil öğrenmek için en uygun yaşın 7 – 8 yaş arası olduğu belirtilmektedir. Fakat bazı dilbilimcileri ve psikologlar ise bu konuda fikir ayrılığına düşmektedir.

18 Yaş Beynin İşleminde Zirve Olduğu Yaş!

18 Yaş Beynin İşleminde Zirve Olduğu Yaş! Sinirbilimcileri tarafından gerçekleştirilen çalışma doğrultusunda “haneli sembol kodlama” adı verilen test ile her sayı bir sembol ile eşleştirilmektedir. Belirtilen deneye katılan kişilere bir dizi sayı verilerek bu sayıların doğru semboller ile eşleştirilmesi istenmektedir. Yaklaşık olarak 4 yıl önce yapılan araştırmada belirtilen testten en yüksek notu 18 yaş grubundaki kişilerin aldığı ortaya çıkmış bulunuyor.

Yaş 23 Hayattan Memnuniyetin Arttığı Zaman!

Yaş 23 Hayattan Memnuniyetin Arttığı Zaman! Almanya genelinde yapılan ve yaklaşık olarak 23 bin insanın katılım sağladığı anket çalışmasında, 23 yaşındaki insanların çoğunluk olarak hayatlarından memnun olduğu ve kendilerini yeterli gördükleri tespit edilmiş bulunuyor.

Kemiklerin En Güçlü Olduğu Yaş!

Kemiklerin En Güçlü Olduğu Yaş! 30 yaşına gelmiş insanların kemik yapısı en güçlü halini bu yaşta aldığı belirlendi. Yaş ilerlemesinin ardından ise kemiklerin kalitesinde azalma yaşanmaktadır.

Maksimum Odaklanma Yaşı!

Maksimum Odaklanma Yaşı! İnsanoğlunun odaklanma yeteneğinin en üstte olduğu zaman 43 yaşında olmaktadır. 2015 yılı içerisinde Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan bir araştırmaya göre, odaklanma yeteneği 40’lı yaşların ortalarında zirve yaptığı gözlemlenmektedir.

50 yaş itibarı ile insan sarrafı olmaya başlamaktayız. Yaklaşık 10 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre 50 yaşındaki bir insanın, karşısındaki insanların düşüncelerini anlamakta daha başarılı oldukları görülmüş bulunuyor. Diğer bir araştırma ise 69 yaşına geldiğimizde ise 23 yaşımıza geri döndüğümüz belirtilmektedir. 23 yaşında ortaya çıkan memnuniyet hissi, 69 yaşında tekrar ortaya çıkmaktadır.

Dünya’da Reçete İle Satılan İlk Oyun!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.