Cepyo | Tarifeler ve Paketler

İnsanlar Tarafından En Çok Harcama Yapılan Yerler


19.07.2020
312
İnsanlar Tarafından En Çok Harcama Yapılan Yerler

İnsanlar Tarafından En Çok Harcama Yapılan Yerler, İnsanlar yaşamsal kaynaklarını elde etmek ve bazı hizmetlerden faydalanmak için harcama yapmaktadırlar. Yapılan harcamalar her bireyin bütçesine göre sınırlı olmaktadır. Her gün düzenli olarak milyonlarca insan alış veriş yapma işlemini gerçekleştirmektedir. Tabi ki yapılan eylem otomatik olarak ekonomiye fayda sağlamaktadır. Burada asıl mevzu ize insanların her gün yapmış oldukları bu alışverişleri nerelerden yaparak, nelere para harcadığı olmaktadır. En çok para harcanan yerler nerelerdir?

Kadınlar mı Çok Para Harcıyor? Erkekler mi Daha Çok Para Harcıyor?

Kadınlar mı Çok Para Harcıyor? Erkekler mi Daha Çok Para Harcıyor? Yapılan araştırmalar sonucunda, gerçekleştirilen alışverişlerin cinsel farklara, yaş kategorisine ve yaşanılan şehrin vermiş olduğu imkanlarına göre değişiklik gösterdiği belirtilmektedir. Fakat yapılan araştırmalar göstermektedir ki kadınların kullanım açısından önemli olmayan ürünler için daha fazla harcama yaptıkları gözlemlenmektedir. Kadınlar günlük ihtiyaçlara cevap vermeyen eşyalara karşı daha eğimli olmaktadırlar. Örnek vermek gerekirse pahalı süs eşyalarından, aşırı lüks mutfak eşyalarına kadar ve özellikle çantalar için tüm varlığını harcadıklarını söyleyebiliriz.

Fakat kadınlardan farklı olarak erkeklerin gündelik hayatına fayda sağlamayacak eşyalar için daha da az harcama yaptıkları gözlemlenmektedir. Erkekler ise sigara, ayakkabı, cep telefonu ve yemek gibi gibi alanlara harcama yapmayı daha çok sevmektedirler. Erkekler giyim ve aksesuarlara yönelik harcamaları kadınlardan oldukça geride olmaktadır.

Kadın ve Erkeklerin Lüks Harcamaları Nelerdir?

Kadın ve Erkeklerin Lüks Harcamaları Nelerdir? Vazgeçilmezlerimiz arasına çoktan girmiş olan cep telefonları için tüm insanların oldukça fazla harcamalar yaptığını görebilmekteyiz. Elimizde olan kullandığımız akıllı telefonların modelleri bizim kullanmamız için yeterli olurken, her zaman için bir üst modeli ile değiştirmek için insanların pek çoğu oldukça çaba harcamaktadır. Erken ve kadın ayırmadan en çok yapılan gereksiz harcamalar arasında cep telefonu harcaması bulunmaktadır.

İşe düzenli olarak araba ile giden insanlar, her 3 ya da 4 günde bir yakıta para vermektedirler. Yakıta harcana para ay ya da yıl bazında hesaplama yapıldığı zaman oldukça büyük rakamlar elde edilmektedir. Ortaya çıkan meblağ ise gereksiz harcamalardan birisi olmaktadır. Tavsiye olarak işe arabayla gitmeniz daha ekonomik yolu olan toplu taşıma araçlarını kullanmanızı önermekteyiz.

Bütçe Planlama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bütçe Planlama İşlemleri Nasıl Yapılır? İnsanlar arasında yapılan araştırmaya göre en fazla yapılan harcama işleminin gıda yönünde yapıldığı gözlemlenmektedir. Bu durumun ortaya çıkmasının en büyük etkenlerden bir tanesi ise insanların alışverişe aç gütmelerinden kaynaklanmaktadır. Aç bir insan istemsizce de olsa gıda maddelerine eğilim göstermektedir. Bu bakımdan tadını sevdiği her yiyeceği alma eğilimi göstermektedir. Hali ile bu durum aile bütçesini olumsuz yönde etkiliyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre insanlar tarafından planlı yapılmayan harcamaların, insanların davranışlarını daha agresif davranışlar sarf etmelerine neden oluyor. Bu durumun ortaya çıkmasındaki en büyük neden ise oldukça kısa sürede yapılan büyük harcamalar nedeni ile sonu getirilemeyen ay nedenine bağlı olarak ortaya çıktığı belirtiliyor.

Harcama yapmak tüm insanlar için oldukça doğal bir gereksinim. Tüm insanlar ihtiyaçları için harcama yapmaktadır. Fakat yapılan harcamaların sizleri maddi sıkıntılara düşürmesine izin vermeyin. Uzmanlar tarafından gelen tavsiye doğrultusunda, insanların para harcamadan önce gerçekten ihtiyaç duyulan yönde alışveriş yapılmasının planlanması konusunda uyarıyor. Diğer yandan her ay yapılan alışverişlerin bütçenizin en fazla % 60 ya da % 70’lik kısmının oluşturulması öneriliyor. Diğer kalan kısmının da cebinizde olması önerilmektedir.

 Lavanta Yağının Vücuda Faydaları Nedir? Nasıl Yapılır?

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.