Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Huawei Yapay Zeka İle Covid-19 Tespiti 2 Dakika!


27.03.2020
498
Huawei Yapay Zeka İle Covid-19 Tespiti 2 Dakika!

Huawei Yapay Zeka İle Covid-19 Tespiti 2 Dakika! Huawei her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Huawei korona virüsünü tespit için yani bir yapay zeka geliştirmiş bulunmaktadır. Üstelik geliştirilen yapay zeka korona virüsünü 2 dakika içerisinde tespit etmektedir. Daha önce geliştirilmiş olan COVID-Net yapay zekası ile aynı yapıda olan Huawei yapımı yapay zeka, Huawei Cloud sunucularında bulunmakta olan verilerden yola çıkılarak geliştirilmiş bulunulmaktadır. Üstelik bu yapay zeka 2 dakika içerisinde korona virüsü teşhisi koyabilmektedir.

Korona virüsü için test yaptırmak isteyen insanlar hastanelere gitmek zorundadır. Üstelik korona virüsü hızlı sonuç veren bir test olmamaktadır. Bu şekilde olunca kalabalık ortam olan hastanelerde beklemek zorunda kalınıyor, bu da virüs olmasa dahi bulaşmasına ortam hazırlıyor. Kalabalık ortamlara girmeden bu zamanı azaltmak adına çıkalı henüz olmasına karşın COVID –Net insanların sadece akciğer röntgenine bakarak teşhis koyabilmekteydi. Fakat COVID-Net henüz hastanede kullanılacak duruma gelmiş bulunmuyordu. Huawei’nin geliştirdiği yapay zeka bu arayı kapatacak gibi durmaktadır. Huawei korona virüsüne karşı mücadeleyi güçlendirmek için Huawei Cloud yapay zekayı geliştirmiş bulunmaktadır. Huawei yapay zeka, COVID-Net ile aynı çalışma prensibinde çalışmaktadır.

Huawei Yapay Zekanın Başarısı Oldukça Yüksek!

Huawei Yapay Zekanın Başarısı Oldukça Yüksek! Yapay zeka işlevinin korona virüsü teşhislerinde oldukça önemli işlevi bulunmaktadır. Flipinler ve Ekvador gibi bazı alanlarda korona virüsü teşhisleri hızlı bir şekilde teşhis için yapay zeka işlemini kullandıkları bu yapay zekanın da Huawei olduğu belirtilmektedir. Korona teşhisi için tüm test işlevini Huawei yapay zekasına bırakmak mümkün olmamaktadır. İşlem henüz test aşamasında bulunmaktadır. Test aşamasında olmasına karşın Huawei Cloud yapay zekanın başarı oranı % 98 olmaktadır. Bu durumun tüm sağlıkçıları, doktorları, vatandaşları ve yetkilileri çok memnun eden bir durum olmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.