Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Huawei ve Dailymotion’dan İş Ortaklığına İmza Attı!


26.05.2020
436
Huawei ve Dailymotion’dan İş Ortaklığına İmza Attı!

Huawei ve Dailymotion’dan İş Ortaklığına İmza Attı! Önde gelen teknoloji üreticilerinden biri olan Huawei ve popüler video platformu olan Dailymotion iş birliğine gitmiş bulunuyor. İki dev bugün gerçekleştirdikleri ortaklığı açıklamış bulunmaktadırlar. Açıklanan ortalık kapsamında ise Huawei, üreteceği cihazlarda bundan sonra YouTube yerine, Dailymotion ile devam etme kararı almış bulunuyor. ABD ve Çin ülkeleri arasında oluşan ticari sorunlar kapsamı nedeni ile Google servislerinde kısıtlama yaşayan Huawei bu şekilde bir uygulama ile karşımıza çıkmaktadır.

Huawei, Google Play Store ve Google servislerin yerini kendi mobil servisleri ve AppleGallery uygulama mağazasına bırakmış bulunuyor. Buna karşın AppGallery’nin ve uygulama yelpazesi de her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Reuters haberine göre Google’ın ana hizmetlerinden biri olan YouTube’a Huawei hizmetlerine erişmek mümkün olsa dahi, AppGallery üzerinden YouTube uygulamasını indirmek mümkün kılınmaktadır.

Yeni İş Ortaklığı Huawei ve Dailymotion!

Yeni İş Ortaklığı Huawei ve Dailymotion! Huawei markası YouTube’nin en büyük rakiplerinden birisi olarak bilinen Dailymotion ile iş birliğine başlangıç imzalarını atmış bulunuyor. Huawei atmış olduğu bu adımla birlikte asıl amaçladığı ise Fransa başta olarak Avrupa ülkelerinin genelinde video içerikleri konusunda var olan etkinliğini arttırmaya devam etmek. Anlaşmanın genel olarak detayları henüz bilinmez iken Dailymotion uygulamalarının, Huawei cihazlarının ana uygulamalarından biri olması beklenmektedir.

Huawei video içine dahil edilmesi planlanan Dailymotion, bu şekilde Google karşısında Huawei’nin yeni kozu olacağı belirtilmektedir. Dünya çapında en büyük içerik sağlayıcılarından birisi olan Dailymotion, 2005 yılının Mart ayı içerisinde kurulmuş bir şirket olmaktadır. Benjamin Bejbaum ve Oliver Poitrey tarafından Paris şehrinde kurulmuş bulunan bir video platformu olmaktadır.

İsveç 5G’ye Geçişini Tamamladı!

2020 Turkcell Bedava İnternet Kampanyaları

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.