Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Huawei EMUI 11 Tanıtımı Gerçekleştirildi!


16.09.2020
411
Huawei EMUI 11 Tanıtımı Gerçekleştirildi!

Huawei EMUI 11 Tanıtımı Gerçekleştirildi! Huawei yepyeni işletim sistemi olan ara yüzü EMUI 11’i resmi olarak tanıtmış bulunuyor. Yeni nesil tüm Huawei model telefonlara dahil edileceği belirtilen EMUI 11’e ait olan tüm özelliklerini sizler için yazımızda derlemiş bulunmaktayız. EMUI 11 her zaman için Açık Ekran olan AOD seçenekleri ile birlikte kullanıcıların ekranlarını kişisel yetenekleri ile birlikte özelleştirmelerine imkan tanımaktadır. Ressam Piet Mondrian’nın yaptığı çalışmalarından etkilenen, yepyeni AOD için ana renk paleti kırmızı, sarı ve mavi renkleri seçilmiş bulunuyor. Kullanıcılar için ayrıca AOD renklerini, kendi fotoğrafları ile kişiselleştirilmesine izin verilmiş bulunuyor. Mesela kullanıcılar bir kıyafetlerinin resmini çekerek, AOD renklerinin günlük kıyafetleri ile eşleştirme yapabilmektedir. AL algoritmaları, çekilen görüntünün renk skalasını çıkartarak AOD ile eşleşmelerine yardımcı olacak palet oluşturmaktadır.

Huawei tarafından oluşturulan, Huawei’nin İnsan Faktörleri Mühendisliği Araştırma Laboratuvarı, EMUI 11 için ergonomik tasarımı üzerinde epeyce çalışmış bulunmaktadır. Tsinghua Üniversitesi, Zhejiang Üniversitesi ve Çin Bilimleri Akademisi gibi en iyi üniversitelerin yer aldığı ve en iyi akademisyenlerin yer aldığı araştırma ekibi ile çalışmalar yürütülmüş bulunuyor. Ayrıca optimize edilmiş EMUI 11’in görsel ve etkileşim deneyimi, en yüksek kullanıcı konforu ve keyif çıkarabilmek için kullanıcı davranışları oldukça kapsamlı bir şekilde analiz edilmiş bulunuyor.

Dağıtık Teknoloji Yeni Deneyimler Sunmayı Kaçınılmaz Hale Getirdi!

Dağıtık Teknoloji Yeni Deneyimler Sunmayı Kaçınılmaz Hale Getirdi! MeeTime ve Multi – Screen Collaboration gibi Huawei’nin dağıtık teknolojisi ile desteklenen tüm senaryo özellikleri, EUMI 11’in temel özellikleri haline gelmiş bulunuyor. Belirtilen bu teknoloji, cihazların sanallaştırılmasını ve yazılım yeteneklerini birbirleri ile paylaşmasını sağlıyor. Kullanıcılar bu şekilde artık donanım sınırlarına takılmadan, deneyimlerini kendi ihtiyaçları ve tercihlerine göre özelleştirerek belirliyor.

Dağıtık teknolojide yapılan iyileştirmeden faydalanan Çoklu Ekran İş Birliği artık üç adet etkin pencereyi birden destekleyebiliyor. Bu şekilde öğrenciler, çevrim içi derslere katılabilirken bile belirtilen özelliği etkin bir halde kullanma hakkına sahip oluyor. Mesela video izleme için ilk pencereyi, not almak için ikinci pencereyi açarken üçüncü pencerede de sınıf arkadaşları ile ders hakkında tartışmalar yapabiliyor. Çoklu Ekran İş Birliği diğer taraftan da PC’ler ve tabletler arasında sinerji sağlamakta. Bağlantı işlemi kurulduktan sonra tablet, bilgisayar için harici bir web kamerası ya da ikinci ekran görevini gerçekleştirebilmektedir. Diğer yandan da bilgisayar da giriş çevre birimlerini tablet ile paylaşabilmektedir. Ayrıca PC’ya kaydedilen dokümanlar, dokunmatik girişler ile ya da direkt olarak kalem ile tablet üzerinden derlenip düzenlenebilmektedir. Bir iş toplantısı esnasında kullanıcılar tarafından ihtiyaç duyulması halinde sunum slaytları oldukça kolay bir şekilde işaretlenebilmektedir. Bir diğer seçenek ise tartışmaları kolaylaştırmak adına ek bilgileri aramak için ikinci ekran rahatlıkla kullanılabiliyor.

ASUS Zenfone 7 Pro Model Telefon Tanıtıldı! Daha fazla bilgi alabilirsiniz.

EMUI 11 Beta Programı Başladı!

EMUI 11 Beta Programı Başladı! Huawei tarafından duyurusu yapılan bir diğer yenilik ise EUMI 11 Beta programı olmaktadır. Huawei EMUI Beta 11’in duyurusunu da yapmış bulunuyor. Beta programına uygun olan cihazlar ise aşağıda belirtilmektedir. Ayrıca Beta uygunluğu ilerleyen zamanlarda da Huawei Nova 7 ve bazı ek modeller için de düzenlenecek.

  • Huawei P40,
  • Huawei P40 Pro,
  • Huawei P40 Pro +,
  • Huawei Mate 30,
  • Huawei Mate 30 5G,
  • Huawei Mate 30 Pro,
  • Huawei Mate 30 Pro 5G,
  • PORSCHE DESIGN Huawei Mate 30 RS,
  • Huawei MatePad Pro
  • Huawei MatePad Pro 5G

Sevdiği Kadını Kendine Bağlamak için Hangi Dualar Okunmalıdır?

Çok İstenilen Birşey İçin Dilek Duası Nedir?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.