Cepyo | Tarifeler ve Paketler

House Party Uygulamasında Güvenlik Açığını Bulan 1 Milyon Dolar Kazanıyor!


01.04.2020
549
House Party Uygulamasında Güvenlik Açığını Bulan 1 Milyon Dolar Kazanıyor!

House Party Uygulamasında Güvenlik Açığını Bulan 1 Milyon Dolar Kazanıyor!  Korona virüsü nedeni ile tüm dünyada insanların eve kapanmasından dolayı popülerliği her geçen gün artan HouseParty uygulamasında güvenlik açığını bulan ilk kişiye 1 Milyon dolar verileceği belirtilmiştir. Korona virüsü salgını dolayısıyla neredeyse tüm dünyada insanlar eve kapanmış durumda hayatlarına devam etmeye çalışmaktadır.

Dünya çapında insanların eve kapanarak korona virüsüne karşı hayatlarını evden devam etmeleri de her geçen gün popülerliği artmakta olan HouseParty uygulamasının açığını bulana 1 milyon dolar verileceği duyurulmuş bulunmaktadır. Sosyal paylaşım platformu HouseParty, siber güvenlik eleştirilerinin de hedeflerinde yer alan şirket iddiaları reddetmektedir. Ayrıca güvenlik açığını da bularak ve açık olduğunu kanıtlayan kişiye 1 milyon dolar verileceği bildirilmektedir.

Uygulamadaki Güvenlik Açığını Bulana 1 Milyon Dolar Verilecek!

Uygulamadaki Güvenlik Açığını Bulana 1 Milyon Dolar Verilecek! HouseParty uygulamasını cep telefonuna indiren kullanıcılara aynı anda çoklu oyun ve görüntülü konuşma imkanı tanıyan Houseparty, dünya çapında yayılan korona virüs salgını nedeni ile evlerinden dışarı çıkmayan insanlar tarafından oldukça büyük ilgi görmüş bulunmaktadır. Uygulama dünyada bazı ülkelerde, uygulamayı indirenlerin bazılarının uygulamalar üzerinde kişisel bilgilerin hacklendiği belirtilmektedir. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri olan oyun şirketinin, Epic Games bünyesinde olan HouseParty tarafından yapılan açıklamada ise bu iddia reddedilmiş bulunmaktadır. Yapılan açıklama neticesinde HouseParty nedeni ile diğer uygulamalardan hacklendiğini kanıtlayabilen bir kişiye 1 milyon dolar verileceği belirtilmiş bulunmaktadır.

Gelen açıklamalar ise HouseParty uygulaması nedeni ile diğer hesapların ihlal edildiğine dair bir kanıt bulunamadığı belirtilmektedir. Houseparty uygulaması Mart ayı içerisinde haftada 2 milyon kez telefonlara indirilmiş bulunulmaktadır. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.