Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Güzel Rüyalar Görebilmek İçin Okunacak Dua Hangisidir?


20.08.2020
470
Güzel Rüyalar Görebilmek İçin Okunacak Dua Hangisidir?

Güzel Rüyalar Görebilmek İçin Okunacak Dua Hangisidir? Uykumuzda güzel rüyalar görebilmek için okunacak olan dua son derece araştırılan konular arasında yer almaktadır. İnsanlar artık uykularında kabus görmek ve korku içerisinde uyanmak istemedikleri için böyle araştırmalar içerisinde girmektedirler. Güzel Rüyalar Görebilmek için Okunacak Dua hangisidir diye sorguladığımızda, Muhammed Mustafa (SAV) Efendimiz buyurmuştur. Eğer bir kişi rüyasında sevdiği birini görmüş ise bu durum için Allah tarafından denilmelidir. Cenab-ı Hakka şükretsin ve her zaman için bunu belirtsin. Genelde karışık ve korkulu hoş olmayan rüyaların görülmesinde şeytanın yer aldığı da bilinmelidir. Bu şekilde rüya görenler için muhakkak şeytanın şerrinden Allah’a sığınmaları ve gördükleri rüyaları hiç kimselere anlatmamaları gerekmektedir. Özellikle şeytan dolayısı ile görülen bu rüyalar için kişinin yatakta sol tarafına üç kere üflenmeli ya da birkaç kez tükürmeli şeklinde rivayet edilmektedir. Diğer yandan rüya sahibinin hoşuna giden rüya görüldüğünde ise elhamdülillah rabbil alemin, denilmelidir. Güzel rüya görmek isteyen kişilerin muhakkak uyumadan önce aklındaki kötü düşünceleri silerek daha güzel şeyler düşünülerek uyunmalıdır. Kişinin kafasında bin bir türlü karışık işler ile meşgul bir biçimde uykuya dalar ise şeytani rüyalar görür.

Güzel Rüyalar Görebilmek İçin Okunacak Dualar Hangileridir?

Güzel Rüyalar Görebilmek İçin Okunacak Dualar Hangileridir? Güzel rüyalar görmek için okunacak olan dualar aşağıdaki gibi olmaktadır.

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme inni es’elüke rü’ya salihaten, sadikaten gayra kazibetin nafiaten ğayra darratin. Amin.

Duanın Anlamı, esirgeyen, bağışlayan Cenab-ı Hakkın adı ile Ey, Allah’ım benim için doğru olan ve yalan çıkmayacak, her zaman faydası olan ve hiç zararı dokunmayacak güzel bir rüya görmek istiyorum.

Rüyasında güzel rüya görmek isteyen kimseler için yukarıda belirtilen dua okunmalıdır. Yukarıda belirtilen duayı okuyan kimseler yatmadan önce okuyanın, Allah’ın izni ile her zaman kendisi için hayırlı rüyalar göreceği belirtilmektedir. Efendimiz (SAV) rivayetlerine göre, güzel rüya gören kişi rüyasının Allah tarafından olduğunu bilsin ve elhamdülillah desin buyurmuştur. Gördüğünüz bu rüyayı sizi seven birisine ya da suya anlatabilirsiniz. Rüyasında güzel olaylar görmek isteyen kimselerin muhakkak yatmadan önce Ya – Macid ism-i şerifi okunarak, 1 Fatiha – ı şerife, 3 İhlas ve 1 Ayetel Kürsi okuduktan sonra belirtilen duayı okumalıdır. Böylece rüyasında arzu ettiği ne varsa görürü.

  • Fatiha Suresinin Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdulillâhi rabbil’alemin, Errahmânir’rahim, Mâliki yevmiddin, İyyâke na’budu Ve iyyâke neste’în,

İhdinessirâtal mustakîm, Sirâtallezine en’amte aleyhim, Ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn

  • Fatiha Suresinin Türkçe Okunuşu

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, Hamd, Alemlerin Rabbi Rahman, Rahim Hesap ve ceza gününün maliki Allah’a mahsustur. Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanlarınkine ve sapkınlarınkine değil.

  • İhlas Suresi Okunuşu

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.

Gul huvallâhu ehad. Allâhu’s-samed.  Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekun lehû kufuven ahad.

  • İhlas Suresinin Türkçe Okunuşu

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

De ki: O Allah birdir. Allah samed (her şey O’na muhtaç, O kimseye muhtaç değil)’dir.

O doğurmamıştır ve doğurulmamıştır. Ve hiçbir şey O’nun dengi değildir.

  • Ayetel Kürsi’nin Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.
Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm,
lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih,
ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,
velâ yü-hîtûne bi’şey’im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard,
velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

  • Ayetel Kürsi Duası Türkçe Okunuşu

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
Allah’dan başka hiç bir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran, bütün varlıkları ayakta tutandır. O’nu ne gaflet basar, ne de uyku. Göklerdeki ve yerdeki her şey O’nundur. O’nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir.
Onlar ise, O’nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar.
O’nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek,
ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

Çok İstenilen Birşey İçin Dilek Duası Nedir?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.