Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Google’dan Önemli Karar Whatspp ve Instagramı Durduracak!


01.07.2020
270
Google’dan Önemli Karar Whatspp ve Instagramı Durduracak!

Google’dan Önemli Karar Whatspp ve Instagramı Durduracak! Dünya geneli üzerinde yüz milyonlarca kullanıcı bulunan Whatsapp ve Instagram için Google oldukça önemli bir karara imza atmış bulunuyor. Şirket tarafından Instagram ve Whatsapp’ta bulunan fotoğraf ve videoları yedekleyen Google Fotoğraflar’ın bu hizmetine son vereceğini açıklamış bulunuyor. Korona virüsü salgınının ardından pek çok kullanıcı alışkanlıklarını değiştirmeye devam ediyor. Bu konu ile ilgili olarak oldukça önemli kararlar atmaya devam ediyorlar. Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan teknoloji şirketi Google, milyonlarca Whatsapp ve Instagram kullanıcısı için oldukça yakından ilgilendirmekte olan bir duruma imza atmış bulunuyor.

Google Yedeklemeyi Durdurma Kararı Aldı!

Google Yedeklemeyi Durdurma Kararı Aldı! Şirket bilindiği gibi oldukça uzun zamandır Instagram ve Whatsapp kullanıcılarının fotoğrafları ve videolarını Googel Fotoğraflar içerisine yedeklemekteydi. Google yaptığı açıklama sonucunda aldığı kararı belirtmiş bulunmaktadır. Bu açıklama sonucunda Google otomatik olarak gerçekleştirilen Instagram ve Whatsapp yedekleme işlemini durduracağını açıkladı.

Google tarafından belirtilen açıklamaya göre, yedekleme işlemini yapmak isteyen kullanıcılar otomatik olan bu hizmetten yararlanamayacak ve bu işlemi kullanıcıların kendilerinin yapması gerekecek. Google tarafından alınan bu önemli kararın korona virüsü salgını nedeni ile alındığı düşünülüyor. Öyle ki salgın ile birlikte aralarında Google şirketinin de bulunduğu pek çok dijital platform şirketi internet trafiğini kontrol altında tutabilmek için belirli kararlar almaya gitmiş bulunuyorlar.

Türk Işın Tedavisi Koronavirüs İçin Umut Kaynağı Oldu! 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.