Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Google ve Facebook’ta Evden Çalışma İzni 2020 Sonuna Kadar Devam!


08.05.2020
472
Google ve Facebook’ta Evden Çalışma İzni 2020 Sonuna Kadar Devam!

Google ve Facebook’ta Evden Çalışma İzni 2020 Sonuna Kadar Devam! Korona virüsü nedeni ile birlikte sosyal mesafenin korunması ve bulaş riskini en aza indirmek adına Google ve Facebook çalışanlarına evden çalışabilenlere yıl sonuna kadar devam izini verildi. Gelen bilgilere göre Google ve Facebook korona virüsü salgını neticesinde işçilerin yılın geri kalan zamanını da evden çalışarak geçirmelerine izin verdiğini açıklamış bulunmaktadır.

Belirtilen duruma göre, Google’ın Üst Yöneticisi Sundan Pichai tarafından yapılan açıklama neticesinde, görevlerini evden yerine getirebilecek olan personeller için yıl sonuna kadar evden çalışabileceklerini açıklamış bulunmaktadır. Pichai, ofisteki işlerinin başına dönmek zorunda kalan çalışanlar için de genişletilmiş güvenlik önlemleri kapsamında Temmuz 2020 tarihinden itibaren iş yerlerinde çalışmaya başlayabileceklerini açıklamış bulunmaktadır.

Facebook Evden Çalışma İznini Açıkladı!

Facebook Evden Çalışma İznini Açıkladı! Korona virüsü kapsamında Facebook çalışanları da uzun zamandan beri çalışmalarına evden devam ediyordu. Facebook ta konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, yıl sonuna kadar işlerini uzaktan yürütebilecek olan personelin bu durumu tercih edebileceklerini duyurmuş bulunmaktadır. Diğer yandan Facebokk hangi çalışanlarının ofise dönmelerini isteyeceğinin kararını henüz vermediğini duyurmuş bulunmaktadır.

Facebook korona virüsü nedeni ile ofislerini açılış tarihini 6 Temmuz 2020 olarak açıklamış ve korona virüsü ile mücadele kapsamında evde çalışma ve çocuk bakımı için çalışanlarına 1.000’er dolar ikramiye ödemiş bulunmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.