Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Google Üzerinde Temizlik Yapabilir miyim?


21.02.2020
441
Google Üzerinde Temizlik Yapabilir miyim?

Google Üzerinde Temizlik Yapabilir miyim? İnternet üzerinden hakkınızda çıkan doğru olmayan video, haber ya da fotoğraflara artık düzenleme getirebilirsiniz. Bu konularda artık mağduriyet yaşamaya son diyoruz. İnternet içerisinde yayınlanan gerçek olmayan içeriklerden dolayı mağdur olan milyonlarca insanlar bulunmaktadır. Öyle ki eşinden ayrılan, işinden istifa etmek zorunda kalan ve arkadaşları tarafından dışlanılan insanlar dahi mevcuttur.

Bu tür sorunların halledilmesi artık günümüz teknolojisi ile mümkün hale gelmektedir. Yaşadığınız bir mağduriyet bulunuyorsa içerikleri gerekli yerlerden sildirmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Mağduriyet söz konusu olduğunda Devlet üzerinden destek alabilirsiniz.

Mağduriyet Konusunda Google’dan Tam Destek

Mağduriyet Konusunda Google’dan Tam Destek, Google kişiler ve paylaşım bölümü üzerinden online olarak geri bildirim alabilmektedir. Bu kısma mağduriyetinizi anlattığınız takdirde tarafınıza en kısa sürede geri dönüş sağlanmaktadır. Mağduriyetinizi Yasal Yardım sayfası üzerinden bildirim sağlarsanız, mağdur olduğunuz konu gerçeği ile değiştirilecektir. İnternet üzerinden kaldırılan içeriğin sadece google üzerinden kaldırılması değildir. Aşağıda belirteceğimiz yöntemler ile internet üzerinden gerçek olmayan işlemlerinizi değiştirebilir, silebilir ve hatta ortadan kaldırabilirsiniz.

Özel içerikli resim ve videolarınız, bilgileriniz, ıslak imzanızın fotoğrafı ve banka hesaplarının kaldırılması için de’support.google.com’ adresine giderek destek alabilirsiniz. Bunun için sorununuzu sayfadaki arama motoruna yazmanız yeterli olacaktır.

İçerik bir siteden silinmesine rağmen Google arama sonuçlarında görünmeye devam ediyorsa, google’dan ‘Eski içeriği kaldırma’ sayfasına gidin. Kaldırmak istediğiniz sayfanın web adresini girin ve kaldırma isteği butonuna basın.

Arama sonuçlarında listelenen bir haber sizin kontrolünüz dışında da farklı kaynaklar tarafından yayımlanmış olabilir. Sizin burada yapmanız gereken site sahipleri veya sosyal medya kullanıcısı ile iletişime geçmeniz. Eğer yine de kaldırmıyorlarsa yasal süreç başlatabilirsiniz.

‘support.google.com/legal’ adlı link, yasalar uyarınca kaldırılmasını istediğiniz içeriği bildirmek üzere sizi yönlendiriyor. Örneğin bir sanatçıysanız ve ürününüz telifsiz yayınlanıyorsa, bu adresten videonun kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

Geçmişi Silmek Artık Sizin Elinizde

Geçmişi Silmek Artık Sizin Elinizde, google üzerinde yaptığınız aramaları temizlemek artık çok basit bir ya da iki adım işlemle gerçekleştirebilirsiniz.

Google üzerinden arama geçmişini silmek için sayfanın sağ üstünde bulunan tarayıcıyı açmanız yeterli olmaktadır. Silmek istediğiniz tüm içeriklerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Tasvip etmediğiniz bir içeriği kendi web sayfanızda paylaşım yaptıysanız, paylaştığınız içeriğinizi ilk olarak web sayfanızdan kaldırmanız gerektiğini hatırlatalım. Paylaşımda bulunulan yerden tamamen ortadan kaldırmak için o yerin ayarlar menüsünden işlemleri takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Youtube İstenmeyen İçerikleri Silmek

Youtube İstenmeyen İçerikleri Silmek, içerisinde tasvip etmediğiniz görüntülerinizin bulunduğu video içeriklerini silmek ya da sildirmek için aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Youtube üzerinde içerinde kendinizin de bulunduğu bir video içeriğiniz sildirmek için öncelikle video sahibine ulaşmanız gerekir. Video sahibi ile kişi ile “hakkında” bölümünde ki ileti düğmesine tıklayarak işetişim kurmanız olasıdır.

Eğer isteğiniz kabul edilmez ise Youtube’a gizlilik konusunda talebinizi ileterek şikayetinizi bildirebilirsiniz. Bu işlem için sitenin “Gizlilik Şikayeti Süreci” sayfasını ziyaret ederek adımları takip edebilirsiniz.

Youtube yeni eklenen bir özellik sayesinde izlenen video ve aramaları otomatik olarak silebilme özelliği eklendi. Artık Youtube geçmişine girerek tüm geçmiş içeriğini silebilirsiniz.

eSIM Artık Hayatımızda!

WhatsApp’ın Bilmediğiniz Özellikleri Nelerdir?

Hotspot Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.