Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Facebook İçin Yeni Mesaj Şifreleme Sistemine Büyük Tepki Geldi!


13.10.2020
344
Facebook İçin Yeni Mesaj Şifreleme Sistemine Büyük Tepki Geldi!

Facebook İçin Yeni Mesaj Şifreleme Sistemine Büyük Tepki Geldi! Facebook tarafından alınan karar doğrultusunda, yeni mesaj şifreleme sisteminin terör örgütleri ve pedofililere rahat bir ortam sağlayacağını savunan ABD ve İngiltere başta olmak üzere toplam yedi ülke sosyal paylaşım sitesine tepkilerini dile getirerek göstermiş bulunuyor.

Popüler uygulama siteleri birer birer yeniliğe gitmektedir. WhasApp’ın ardından Facebook’ta uçtan uçtan şifreleme sitemini kullanmaya başlamış bulunuyor. Facebook uçtan uca şifreleme uygulamasında ABD, Yeni Zelanda başta olmak üzere İngiltere ve Kanada ülkelerinin ardından şimdi de Japonya ve Hindistan’dan da eleştiri gelmiş bulunuyor. Belirtilen bu yedi ülke Facebook tarafından kullanılmaya başlanan yeni mesaj şifreleme sisteminin terör örgütü dahil pedofillilere oldukça rahat bir ortam sağlayacağı konusunda hem fikir olmaktadırlar. Diğer yandan da Facebook, tepki gelen ülkelerin eleştirilerine karşı amacının milyarlarca insanın mahremiyetini korumak olduğunu belirtmiş bulunuyor.

İntihar Etmenin İslam Dininde Yeri Nedir? Hakkında bilgi alabilirsiniz.

Eleştiride Bulunan Ülkeler Ortak Bildiri Yayınladı

Eleştiride Bulunan Ülkeler Ortak Bildiri Yayınladı, Facebook’u yapmış olduğu uçtan uca mesaj şifreleme uygulaması için eleştiri yağmuruna tutan toplam yedi ülke ABD, Hindistan gibi ülkelerin ardından Yeni Zelanda, Japonya, İngiltere ve Kanada sosyal paylaşım sitesinin şifreli mesajlara erişim sağlamak için güvenlik hizmetlerinin kullanılması için bir arka kapı sağlanması gerektiğini belirten ortak bir bildiri yayımlamış bulunuyorlar. Gelen açıklamada ise, Teknoloji şirketleri şifrelenmiş ürün ve hizmetlerinin tasarımına, uygun yasal yetkiler ile hareket eden hükümetlerin okunabilir ve kullanılabilir bir formatta verilere erişebileceği mekanizmaları dahil etmeli denilmiş bulunulmaktadır.

ASUS Zenfone 7 Pro Model Telefon Tanıtıldı!

Morpa Kampüs Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Zoom’a Microsoft’tan Rakip Olarak Meet Now Geldi!

Sınav Stresini Azaltan Yazılım Biyosınav Üretildi!

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.