Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Facebook Günlük Kullanıcı Sayısı 1,8 Milyarı Buldu!


31.07.2020
315
Facebook Günlük Kullanıcı Sayısı 1,8 Milyarı Buldu!

Facebook Günlük Kullanıcı Sayısı 1,8 Milyarı Buldu! Dünya çapında en büyük sosyal medya firmaları arasında yer alan Facebook, 2020 yılının ikinci çeyreğinde gelir düzeyini ve karını arttırmış bulunuyor. Ayrıca Facebook platformunun günlük ve aylık kullanıcı sayınında bu dönemde son derece artış görülmüş bulunuyor. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketin Nisan – Haziran döneminde, geçtiğimiz yıla kıyasla aynı dönemde % 11 oranında artış göstererek 18,7 milyara yükselmiş bulunuyor. Facebook, geçen yılın ikinci çeyreğinde 16,9 milyar dolar tutarında gelir elde etmiş bulunmaktadır.

Facebook şirketinin net karı bu yılın ikinci çeyreğinde 5,2 milyar dolara ulaşmış ve geçen senenin aynı dönemine bakarak % 98 oranında artış kaydetmiş bulunuyor. Buna göre şirket 2019 yılının Nisan – Haziran döneminde 2,6 milyar dolar net kar elde etmiş bulunuyor. Facebook geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde 0,91 dolar olan hisse başına karı da bu senenin aynı döneminde 1,80 dolara yükselmiştir.

Facebook’un Günlük Kullanıcı Sayısı 1,8 Milyar Kişi!

Facebook’un Günlük Kullanıcı Sayısı 1,8 Milyar Kişi! Facebook’un günlük ve aylık aktif kullanıcı sayısında bu dönem sürecinde artış görülmüş bulunuyor. Buna göre, Facebook’un günlük aktif kullanıcı sayısı, Haziran itibarı ile yıllık bazda % 12 oranında artış göstererek 1,79 milyara ulaşmış bulunuyor. Sosyal paylaşım sitesi olarak aylık aktif kullanıcı sayısı da aynı dönemde % 12 artış ile 2,7 milyar olmuş bulunuyor. Facebook hs yılın ikici çeyreğindeki bilançosunun beklenenden de iyi gelmesinin ardından New York borsasının kapanmasının ardından sınırlı işlemlerde şirketin hisse değeri yaklaşık olarak % 8 oranının üzerinde artış göstermiş bulunuyor.

Twitter Ücretli Olabilir Sürpriz Açıklama Geldi!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.