Cepyo | Tarifeler ve Paketler

2019 – Emekliye Verilecek Banka Promosyonları Ne Kadar?


15.03.2019
524
2019 – Emekliye Verilecek Banka Promosyonları Ne Kadar?

2019 Emekliye verilecek banka promosyınları hakkında tüm ayrıntıları yazımızın içeriğinde sizlere aktarıyor olacağız.. Özel Bankalar emekliler için kendi aralarında promosyon yarışı içindeler. Kendilerini tercih eden emeklilere vaat ettikleri hizmet ve promosyonlar, yarışı iyice hızlandırmış durumda. Hem emeklinin hem de bankanın kazançlığı çıktığı bu promosyonlar ile müşteri rekabetine giren bankalar da tutarı 600 liraya kadar çıkarıyor.  Özel Bankaların vaat ettiği promosyonlar en çok emeklinin yüzünü güldürdü. Aldıkları emekli maaşı ile geçinmekte zorluk çeken ve alternatif arayışı içinde bulunan emeklilere özel bankalardan güzel haberlerin gelmesi sevindirdi.

Emekliler artık maaşlarını çekmek için tercih ettikleri bankaya göre promosyon alabiliyor. Emekliler böylelikle ek gelir sağlamış oluyorlar. Özel Bankaların hepsi kendince belirledikleri oranda nakit para ya da hizmet sunumunda bulunuyorlar. Bankaların bu promosyonları sadece emeklilere değil elbette. Bankaya emekli müşteri getiren gençlerimize getirdiği her emekli müşteri için belli ücret verende bulunmaktadır. Hatta ücretsiz kurs imkanı sunan bankalarımızda mevcuttur. Ayrıca promosyona ek olarak otomatik ödeme talimatı veren herkese, artı olarak fatura başına nakit ödeme sağlayan bankada mevcuttur.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzalanan protokol kapsamında emeklilere 3 yıllık dönem için maaşa göre 300, 375, 450TL promosyon ödenirken, bazı bankalar hayata geçirdikleri kampanyalarla imkanları artırıyor. Tutarı maaşa göre 330, 415, 500TL’ye  yükselten de, otomatik fatura talimatı verenlere taban promosyon tutarına ilaveten ek ödeme yapan da var.

Bu kampanyalarda, 450TL’ye varan promosyona ek olarak, yeni fatura talimatına 50-150 TL nakit promosyon veriliyor. Bu sayede promosyon tutarı 600 liraya kadar çıkabiliyor. Ayrıca emekli müşteri getiren gençlere bankaya kazandırdığı her emekli için 150 lira veren de, ücretsiz kurs imkanı sunan da bulunuyor.

Emekliye Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor?

 • AKBANK:450 liraya varan ödeme yapıyor. Tüm ATM’lerden ayda 2 kez ücretsiz para çekme, bedava havale ve EFT, bireysel kredilere özel faiz oranı gibi imkanlar sunuyor.
 • DENİZBANK:450 liraya varan ödeme yapıyor. Bankaya emekli maaşı müşterisi kazandıranlara da her emekli için 100 lira veriyor. Marka işbirlikleriyle indirimli alışveriş imkanı sunuyor. Kredilerde özel faiz, Bonus kartıyla otomatik ödeme talimatı verenlere 3 ay doğalgaz faturasında yüzde 10 indirim gibi uygulamaları da bulunuyor.
 • FİBABANKA:Maaşa göre 330, 415, 500 lira veriyor. Tüm ATM’lerden ücretsiz maaş çekme, kredilerde ve mevduatta özel faiz imkanı sunuyor, hesap işletim ücreti almıyor.
 • GARANTİ:450 liraya varan ödeme yapıyor. Paramatiklerde özel menü ile maaşları tek tuşla kuruşu kuruşuna çekme imkanı, kredilerde indirimli faiz oranı sağlıyor
 • ING:Emekliye 450 liraya varan promosyon, emekli yakınını bankaya getirenlere de 100 lira nakit veriyor. Hesap işletim ücreti almıyor, özel faizli kredi, telefon bankacılığından direkt özel müşteri temsilcisine bağlanma, ücretsiz tıbbi danışmanlık ve ambulans gibi imkanlar sunuyor.
 • İŞ BANKASI:450 liraya varan ödeme yapıyor. Kredi kartları için yıllık ücret almıyor, vadeli mevduata ve kredilere özel faiz, ücretsiz havale ve EFT imkanları sağlıyor.
 • ŞEKERBANK:450 liraya varan promosyon veriyor. 2 otomatik ödeme talimatı verenlere 150 lira daha hediye ediyor. Ücretsiz havale ve EFT, hesap işletim ücreti muafiyeti, şubede işlem önceliği, eve teslim maaş hizmeti gibi imkanlar sunuyor.
 • TEB:450 liraya varan ödeme yapıyor. Özel faizli kredi imkanı sunuyor.

Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Taşınır?

Bankadan verilen promosyonlardan, en fazla verende yararlanmak için emekli maaşınızı, bulunduğunuz bankadan diğer bankaya taşımak için bazı koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu koşullar nelerdir, nasıl taşıma yapabilirsiniz gibi sorularınızın yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Emekli maaşını başka bankaya taşımak için iki seçeneğiniz bulunmaktadır.

 1. e – Devlet sistemine giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz.
 2. Sosyal Güvenlik Kurumuna müracaat ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerden birini seçerek dilediğiniz bankaya emekli maaşınızı taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak emekli maaşınızı diğer bankalardan birine taşımak için, bulunduğunuz bankada sözleşmeniz var ise sözleşmeniz sona ermeden taşıma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Sadece bulunduğunuz bankanın diğer şubelerine taşıma işlemi talebinde bulunabilirsiniz.

Banka Değişikliği Hangi Durumda Gerçekleşmez?

Ancak emeklilerin emekli maaşı hesaplarını değiştirirken bilmeleri gereken önemli bir konu bulunmaktadır. Emeklilerin kredi borcu bulunuyorsa, yine bankaya ait kredi kartı kullanılıyorsa buna ait kredi kartı borcu olmaması, maaşın ek hesabı kullanılıyorsa, ek hesaba ait borcun olmaması gerekir. Bu durumlarda banka değişikliği yapamazlar.

Emekli Maaşı Taşıma Nasıl Yapılır?

Emekli aylığı banka veya banka şubesi değişikliğini internet üzerinden bankaya gitmeden de yapabilirsiniz. Banka veya PTT şube değişikliği talepleri “www.turkiye.gov.tr” internet adresine T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile yapılacak giriş sonrasında gerçekleştirilebilmektedir.

Eğer 4A SSK maaşı alınıyorsa, bankaya taşınması işlemi yaparken izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • 4A hizmetleri, 4A banka ve adres değişikliği kısmını seçmeniz gerekmektedir.

Eğer 4B Bağkur maaşı alınıyorsa, aynı işlem için izlenecek adımlar:

 • 4B hizmetleri, 4B banka ve adres değişikliği menülerini takip etmeniz gerekmektedir.

Eğer 4C Emekli Sandığı maaşı alınıyorsa, bu maaşın bankaya taşınmasında da:

 • 4C hizmetleri, 4C banka değişikliği menülerini takip etmeniz gerekmektedir.

Emekli Promosyon İadesi Yapabilir mi?

Bulunduğu bankadan, diğer bir bankaya emekli maaşını taşımak isteyenler aldıkları promosyonu iade ederek banka değişikliğini gerçekleştirebilirsiniz. Bulunduğunuz bankadan aldığınız promosyon ödemesinin iadesini yaptığınız takdirde taşıma talebinde bulunabilirsiniz. Bulunduğunuz bankaya gidip dilekçe ile başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki promosyon iadeleri ile ilgili işlemleri imzaladığınız sözleşmeye göre değişiklik gösterebilir. Promosyon iadesi ile ilgili en doğru bilgiyi yine bulunduğunuz bankadan almanız en doğrusu olacaktır.

Kısa Çalışma(Kısmi Çalışma) Ödeneği Uygulaması

SGK Emeklilik Kaydı Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

SGK İstirahat Raporu Sorgulama İşlemleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.