Cepyo | Tarifeler ve Paketler

EBA Uygulamasına Öğrenciler İçin Yapay Zekalı Asistan Geliştirildi!


04.05.2020
479
EBA Uygulamasına Öğrenciler İçin Yapay Zekalı Asistan Geliştirildi!

EBA Uygulamasına Öğrenciler İçin Yapay Zekalı Asistan Geliştirildi! Milli Eğitim Bakanlığı korona virüsü salgının karşı öğrenciler için uzaktan eğitim veren sistemi EBA’yı sunarak öğrencilere eğitim alanında destek vermektedir. Diğer yandan Milli Eğitim bakanlığı öğrencilerin sorularına anında cevap verilmesi adına Türk mühendislerce geliştirilen yapay zeka içeren EBA Asistanı geliştirmiş ve öğrencilerin kullanımına sunmuş bulunmaktadır.

Türkiye’nin dijital eğitim platformu olan EBA ile korona virüsü sonrasında başlanılan uzaktan eğitim süreci ile birlikte dünya çapında en çok tıklanılan dijital eğitim platformu sırlamasına çoktan girmiş bulunmaktadır. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı oldukça talep görmekte olan sistemi her geçen gün alt yapısını güçlendirme çalışmalarına devam etmektedirler. Bunun için öğrencilerin sorularına karşılık anında cevap verilebilmesi adına EBA Asistanı geliştirmiş ve öğrencilerin kullanımlarına sunmuş bulunmaktadırlar. EBA Asistan bu anlamda kullanıcıların sorularını cevaplamak ve sorunları çözmek adına sistemin en etkili bir şekilde kullanılması için tasarlanmıştır.

EBA Asistan Hangi Soruları Cevaplandırabiliyor?

EBA Asistan Hangi Soruları Cevaplandırabiliyor? Uzaktan eğitimde öğrencilere cevap verebilmek ve sorunları çözmek adına geliştirilen EBA Asistan geliştirildiği alanlardan kendisine yöneltilen sorulara cevap verebilmektedir. EBA Asistanı, öğrenciler, veliler ve öğretmenler rahatlıkla kullanabilirler. EBA Asistanın cevaplayabildiği soru alanlardan bazıları aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Şifre Alma,
  • Şifre Yenileme,
  • Ders Programı Sorgulama,
  • Sınavların Durumunu Öğrenme,
  • Öğretmenler ile Görüşebilme,
  • Ders Tekrarı Yapabilme,

EBA Asistan yukarıda bazılarının belirtildiği alanlardan soruları anında canlı bir kişi ile yazışıyormuş gibi cevap bulabilmektedir. Oluşturulan EBA Asistan, kural tabanlı chatbotlardan farklı olarak yapay zeka teknolojisine sahip olmaktadır. EBA Asistan soru sorulmaya devam ettikçe öğrenmeye ve daha iyi bir şekilde cevap vermeye başlayacaktır.

EBA Asistana Nasıl Ulaşım Sağlanacak?

EBA Asistana Nasıl Ulaşım Sağlanacak? Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere destek verilen EBA sistemi için geliştirilen bir diğer sistem olan EBA Asistan kullanıma sunulmuş bulunmaktadır. Kullanıcılar EBA Asistan kullanımı için eba.gov.tr adresinde sayfa üzerinde sağ alt köşede yerini almış bulunmaktadır. Turuncu gülümseyen yüz butonuna tıklayan kullanıcılar asistan ile iletişime kolaylıkla başlayabileceklerdir. EBA Asistan kullanıcılara açıldığından bu güne kadar toplamda yaklaşık olarak 1 milyonun üzerinde kullanılmış bulunmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.