Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Dünya’da Reçete İle Satılan İlk Oyun!


17.06.2020
390
Dünya’da Reçete İle Satılan İlk Oyun!

Dünya’da Reçete İle Satılan İlk Oyun! Dünya çapında ilk olarak gerçekleştirilen bir uygulama, bir video oyunu ilk defa reçete ise satıldı. Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi(FDA) tarafından, çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısı konulmuş olanlar için tedavi amaçlı kullanılmasına izin verilen ilk video oyunun reçeteli olarak satılmasına izin verilmiş bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri ve İlaç İdaresi olan(FDA) tarafından gerçekleştirilen açıklama neticesinde, Akili Interactive tarafından geliştirilen EndeavorRx adı taşıyan oyuna pazarlama izni verildiği belirtilmektedir.

Dünya Genelinde İlk Reçete İle Satılan Oyunu!

Dünya Genelinde İlk Reçete İle Satılan Oyunu! Amerika Birleşik Devleti ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından onaylanarak satışa sunulan oyun, Akili Interactive tarafından geliştirilmiş olmaktadır. EndeavorRX adı taşıyan oyuna pazarlama alanında da izin verilmiş bulunuyor. Belirtilen oyun için 600 çocuk üzerinde yaklaşık olarak 7 yıl süren çalışmalar gerçekleştirilmiş bulunuyor. Yapılan çalışmalarda ise tedavisi için kullanılacak olan tanılar ise dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olduğu belirtilmektedir.

Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu tanısı konulan çocuklarda 8 – 12 yaş grubu için dikkat işlevini geliştirmek amacı ile EndeavorRx adlı oyunun reçete ile satılmasına izin verilmiş bulunuyor. Yapılan açıklamada ise oyunun dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ile ilişkili semptomları iyileştirmeyi amaçlayan ilk dijital terapi olması özelliğini de taşımaktadır. Ayrıca EndeavorRx oyununun FDA tarafından pazarlama yetkisi verilen ilk oyun tabanlı tedavi olduğu da aktarılmış bulunuyor.

Honor Magic Earbuds Kulaklık Türkiye’de Satışa Sunuldu!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.