Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Covid-19’a Karşı Akıllı Telefonlar Nasıl Temizlenmeli?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00
blankLoading...

25.03.2020
431
Covid-19’a Karşı Akıllı Telefonlar Nasıl Temizlenmeli?

Covid-19’a Karşı Akıllı Telefonlar Nasıl Temizlenmeli? İlk olarak Çin’de patlak veren ve şuanda neredeyse tüm dünyaya yayılmış bulunan korona virüsüne karşı temizlik en önemli etken olarak görülen yöntem olmaktadır. Tüm dünyada neredeyse 423 bin insanda tespit edilen korona virüsü, çıktığı günden bu güne de ölenlerin sayısı resmi kayıtlara göre 19 bine ulaşmış durumda. Yetkililer sürekli olarak vatandaşlara korona virüsü için tedbirler ile ilgili uyarılar ve paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Uzmanların en son korona virüsüne karşı en son olarak paylaştıkları korunma ve temizlik yöntemi ise bu sefer akıllı cihazlar ve akıllı telefonlar üzerine olmaktadır. Uzmanlara göre bu cihazların korona virüsüne karşı dezenfekte edilmesi gerekli. Akıllı telefonların korona virüsüne karşı nasıl dezenfekte edileceği ise şu şekilde belirtilmekte.

Korona virüsüne karşı araştırma ve engelleme çalışmaları hızla sürmektedir. Mikrobiyoloji uzmanları tarafından gerçekleştirilen açıklamalar sonucunda telefonlar en sık temas edilen eşyalar arasında en çok olanlardan olmaktadır. Bu kapsamda da telefonların temizliğinin iyi bir şekilde yapılmasını oldukça önem arz etmektedir. Bu kapsamda telefonunuzu nasıl temizleyebilirsiniz detaylı bir şekilde yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Covid-19’a Karşı Telefon Temizliği Nasıl Yapılır?

Covid-19’a Karşı Telefon Temizliği Nasıl Yapılır? Tüm dünyayı etkisi altına almakta olan korona virüsüne karşı her geçen gün yeni bir korona ve temizlik yöntemi paylaşılmaktadır. Bu kapsamda en son olarak da korona virüsüne karşı en çok temas ettiğimiz telefonların temizliğine değinilmiş bulunulmaktadır. Telefonların temizliği ile ilgili olarak ayrıntılar aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Telefonunuzu prizden çıkarıp kapatın, telefonun kılıfını çıkartın,
  • Telefonunuzun temizliği için asla kimyasal sıvı, jel ve aşındırıcı özelliği olan ıslak bez kullanılmaması yönünde uyarıda bulunuyor. Bu uyarıların sebebi telefonunuzun herhangi zarar görmesine karşın önlem alınmasını belirtmek olmaktadır.
  • Mikro fiber bezinizi su ve evde elleriniz için kullandığınız sabun ile ıslatınız,
  • Oldukça narin bir şekilde hazırlamış olduğunuz bez ile telefonunuzu silin,
  • Telefonunuzun giriş ve çıkışlarına cihaza su kaçmaması için dikkatli olun. Suya dayanıklılığı ile bilinen cihazlar dahi zamanla özelliğini yitirebilmektedir.
  • En son işlem olarak telefonunuzu kuru bir mikro fiber bez ile kurulayabilirsiniz.

Telefonunuzun temizliği için sadece su ve sabun kullanmak bile cihazın üzerinden bakteri ve mikropları temizlemesine yeterli olmaktadır. Dilerseniz eğer bu durumu test edebilirsiniz. Diğer taraftan telefonunuzu ne kadar sık kullanırsanız cihaz üzerinde mikroplar çoğalacaktır. Bu nedenle ellerinizin düzenli ve iyice yıkandığından emin olmanızı tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.