Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Cep Telefonum Şarj Oluyor Fakat Dolmuyor?


19.01.2021
172
Cep Telefonum Şarj Oluyor Fakat Dolmuyor?

Cep Telefonum Şarj Oluyor Fakat Dolmuyor? Cep telefonu şarj oluyor gözüken fakat bir türlü şarj olmayan bazı telefonlar bizim için her zaman sıkıntı yaşatabilmektedir. Telefonu şarj ettiği halde bataryası dolmayan telefonlar genellik eski model cihazlar olmaktadır fakat nadir de olsa bu durum yeni telefonlarda da yaşanabilmektedir. Belirtilen durumun çözümle sonuçlanması için değişik seçenekler sunulabilmektedir. Cep telefonlarında bu tarz sıkıntıların yaşanmasında ise ilk olarak yapılacak işlem sorunun kaynağını bulmak olmaktadır. Telefonunuzun fark edilmeyecek kadar hızlı bir şekilde şarj olması ve hiç şarj olmaması arasında oldukça büyük farklılıklar bulunmaktadır. Cihazınızın şarj işlemi oldukça düşük bir güç ile şarj söz konusu ise cihazınızın çalışması için gerekli olan güç ancak karşılanabilmektedir. Diğer yandan da telefonunuz şarj olmuş gibi görüntü sağlayabilmektedir.

Cep Telefonunuzun Şarj Olmama Nedenleri Nelerdir?

Cep Telefonunuzun Şarj Olmama Nedenleri Nelerdir? Cep telefonunuzun şarj olmamasına yönelik yer alan yöntemlerin bazıları bataryayı şarj etmeye yönelik uygulamaların kullanımlarından geçmektedir. Telefonun şarj olmamasının en büyü nedenlerinden bazıları da şarj adaptörü ya da bataryanın değiştirilmesine yönelik olmaktadır. Aşağıda belirtilen şarj yöntemlerini sırası ile deneme gerçekleştirerek cihazınızın şarj olmamasıyla ilgili sonuca ulaşım sağlayabilirsiniz.

  • Cep telefonunuzun kılıfı nedeni ile yaşanan temassızlık olayı,
  • Yazılımsal arızalar
  • Şarj adaptörü, şarj kablosu ya da priz nedeni ile yeterli güç iletilememesi
  • Bataryanın arızalanması
  • Çalışan uygulamalar nedeni ile telefonun yüksek pil gücü tüketmesi,

Cep Telefonlarınızın Güncellemesi Nasıl Kontrol Edilebilir?

Cep Telefonlarınızın Güncellemesi Nasıl Kontrol Edilebilir? Cep telefonunuzun genel problemi son zamanlarda gönderilen bir güncelleme sonrası oluşan yazılımsal kaynaklı bir hata ise bu durum üretici firma tarafından güncelleme ile çözümlenmiş olabilir. Yapılan güncelleme işlemleri şarj olma performanslarına etkileşimde de bulunabilir. Bu nedenle yakın zamanda cihazınıza yeni bir güncelleme gönderilmiş ise ve bunu henüz yapmadıysanız deneyebilirsiniz. Bir diğer sıkıntı da yapılan güncelleme sonrasında şarj sıkıntısı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda cihazın en eski versiyonuna dönüş yapmalısınız. Android telefonlarda bu yöntem için pek çok kaynak bulabilirsiniz. Cihazınızın yazılımını güncelleme öncesindeki sürüme geri döndürerek şarj olma sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Cep Telefonu IMEI Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? Hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cep Telefonun Batarya Arızası

Cep telefonunuzun şarj olmama nedenlerden bir tanesi de cihazınızın bataryasının ömrünü tamamlamış olmasından ötürü olabilmektedir. Söz konusu durumun ortaya çıkmasından dolayı yeni bir telefon satın alabilir ya da telefon modelinize uygun yeni bir batarya alabilirsiniz. Cep telefonunuzun batarya ile ilgili problemlerini bazı cep telefon modellerinde kendiniz de tespit edebilirsiniz. Bazı bataryalarda şişme ya da sızıntı gibi gözümüzle rahatlıkla görebileceğimiz sıkıntılar yaşanabilmektedir. Cep telefonunuz çıkarılabilen şarjlı bir cihaz ise herhangi bir servise gitmeden kendiniz de kontrol edebilirsiniz.

Cep Telefonun USB Soket Arızası Nedeniyle Şarj Problemi

Cep Telefonun USB Soket Arızası Nedeniyle Şarj Problemi, Cep telefonunuz USB bağlantı kısmında yer alan konektör arızalanmış olabilir. Telefonunuzu şarj olmaya bıraktığınızda, arızalı konektör şarj ucunu küçük oranda bükebilir bu nedenle temassızlık yaşanabilir. Bu şekilde telefonunuz şarj olmayacaktır. Oluşan soket arızasını kontrol etmek için ince uçlu kalem gibi bir alet ile telefonunuzun USB bağlantı noktasında bulunan tırnağı kontrol etmelisiniz. Telefonunuzu kapatıp, bataryasını çıkardıktan sonra bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Cep telefonunuz oyun esnasında arka planda telefonu şarj ederek kullanan kişilerde, oyun gerektirdiği yüksel pil gücü nedeni ile telefonunuz şar olmuyor gibi gözükebilir. Bu nedenle telefonunuzu kapalı olarak şarj etmelisiniz. Kapalı şekilde piliniz şarj oluyor ise telefonunuzda herhangi bir sorun yoktur ve şarj işlemi gerçekleşmektedir.

Cep Telefonunuzun Şarj Adaptör Değişimi

Cep Telefonunuzun Şarj Adaptör Değişimi, Cep telefonunuzun şarj olmaması ile ilgili en büyük etkenlerden bir tanesi de adaptör olmaktadır. Yeni çıkan şarj adaptörleri nedeniyle kablolarının çıkarılabilir olması nedeniyle kablonuzun düzgün çalışıyor olması ve adaptördeki USB bağlantı noktasının arızalanması durumu yaşanabilmektedir. Bu durumdaki bir arızanın en kolay tespit işlemi kullanmakta olduğunuzdan farklı şarj adaptörü ile telefonunuzu şarj etmek olacaktır. Diğer bir yöntem olarak da bilgisayar üzerinden USB ile bağlantı yaparak telefonunuzu şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Farklı şarj adaptörleri kullanmak bu tarz sorunların oluşmasına neden olabilir.

Cep telefonunuzun adaptör arızası gibi sadece kablonun arızalanmasından dolayı şarj olmama durumu meydana gelebilmektedir. Yine şarj adaptörü kaynaklı sıkıntılarda olduğu gibi normalde de kullanmakta olduğunuz kablodan farklı bir kablo ile telefonunuzu şarj etmeyi denemelisiniz.  Bu şekilde kablo arızasını kolaylıkla bulabilirsiniz. Bazı durumlarda şarj kablolarının USB bölümü ile bağlandığı kısımlarda küçük kopmalar meydana gelebilmektedir. Temassızlık nedeni ile telefonlar şarj olmayabilirler.

Cep Telefonun Arızalı Priz Nedeniyle Şarj Olmaması

Cep Telefonun Arızalı Priz Nedeniyle Şarj Olmaması, Cep telefonunuz üzerinden bataryada, adaptörde ya da kablolarda yapılan kontroller sonucunda herhangi bir normal dışı durum tespit edememiş iseniz priz seçeneğini de gözden geçirebilirsiniz. Tercih ettiğiniz şarj cihazınızın prizinin olması durumuyla bahsedilen durumun gerçekleşmesine neden olmaktadır. Belirtilen sorunun tespit edilebilmesi için farklı bir prizde ya da bilgisayar üzerinden telefonunuzu şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Şarj etme noktasının değişimi ile birlikte cihazınız şarj olmaya başladıysa eğer, her zaman kullandığınız prizin arızalı olması ihtimaline karşı kontrol edebilirsiniz. Prizlerin duvara sabit olması sonucunda elektrik kablolarında arıza meydana gelebilmektedir. Bu durumda gerekli kontrolleri sağlayarak bu durumu sonuca bağlayabilirsiniz.

Zoom Uzaktan Eğitim İnternet Paketi Kampanyası

Paycell Kart Nedir? Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

Cep Telefonu Açıkken Kapalı Gösterme Nasıl Yapılır?

Sevdiği Kadını Kendine Bağlamak için Hangi Dualar Okunmalıdır?

Bilgisayardan İnstagrama Fotoğraf ve Video Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Erkeği Kendine Bağlamak için Hangi Aşk Duaları Okunmalı?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.