Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Cep Telefonlarında Fastboot Modu Nedir? Hangi Telefonla Nasıl Girilir?


26.09.2020
396
Cep Telefonlarında Fastboot Modu Nedir? Hangi Telefonla Nasıl Girilir?

Cep Telefonlarında Fastboot Modu Nedir? Hangi Telefonla Nasıl Girilir? Fastboot modu nedir diye baktığımızda karşımıza çıkan tüm cevaplar hep aynı yere bağlanıyor. Fastboot Modu nedir sorusunun cevabı; USB aracılığı ile bilgisayar üzerinden Android telefonların dosya sistemine bazı düzenlemeler yazmayı sağlayan bir komut olmaktadır. Diğer bir değişle Andorid işletim sisteminin komut protokolü olmaktadır. Sistem dosyalarında bir değişiklik ya da arıza olması durumunda Fastboot Mode kullanılır. Sistem masa üstü bilgisayarlardan bildiğimiz DOS sistemi mantığı ile aynı mantıkta çalışmaktadır. Belirtilen bu mod ile bazı problemler, cihazı teknik servise göndermenize gerek kalmadan çözmeye olanak sağlamaktadır. Telefon ya da tablet gibi cihazlarda modeline göre Fastboot moduna girme işlemi değişiklik gösterebilmektedir.

Telefon ve tablet markalarına göre USB bağlantısı ile bilgisayardan telefon sistem dosyalarını düzenleme yapmak için her telefonda farklı işlemler, farklı adımlar gerekebilmektedir. Telefon modellerine göre de sırası ile uygulanması gereken işlemler aşağıda belirtilmiş bulunmaktadır.

Nexus Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir?

Nexus Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir? Nexus akıllı cep telefon modellerinde Fasboot moduna girmek için ilk olarak cihazınızı kapatın. Ardından da Güç, Ses Kısma ve Ses Açma tuşlarını Menü gelene kadar basılı tutmanız gerekmektedir.

Sony Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir?

Sony Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir? Sony akıllı cep telefonlarında Fasboot moduna girmek için ilk olarak telefonunuzu kapatmanız gerekmektedir. Ardından bilgisayarda Flashtool Xperia Direve Pack dosyasını bilgisayara indirin. Fasbot driverlerini seçin ve yükleyin. Ses Açma tuşuna basılı tutun ve telefonunuzu USB ile bilgisayara bağlayın.

Samsung Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir?

Samsung Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir? Samsung model akıllı cep telefonlarında Fastboot moduna girmek için ilk olarak telefonu kapatmanız gerekmektedir. Daha sonra ise Güç tuşu ve Ses Kısma tuşu ve Home tuşlarına basılı tutarak Fastboot modunu açabilirsiniz.

HTC Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir?

HTC Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir? HTC akıllı cep telefon modellerinde Fastboot Moduna girmek için ilk olarak cihazınızı kapatmanız gerekmektedir. Daha sonra Güç düğmesi ve Ses Kısma düğmesine basılı tutarak Fasboot modunu açabilirsiniz.

LG Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir?

LG Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir? LG akıllı cep telefonu modellerinde Fasboot moduna girmek için ilk olarak cihazınızı kapatmanız gerekmektedir. Ardından ise Güç ve Ses Açma düğmelerine basılı tutarak Fasboot moduna girebilirsiniz. Diğer yandan da telefonunuzu USB ile bilgisayara bağlayabilirsiniz.

Xiaomi Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir?

Xiaomi Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir? Xiaomi akıllı cep telefon modellerinde Fasboot moduna girmek için cep telefonunuzu kapalı moduna getirin. Daha sonra Ses Açma ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutunuz. Xiaomi markasının bazı model cep telefonlarında ise Güç ve Ses Kısma tuşları ile fasboot moduna girilebilmektedir.

Huawei Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir?

Huawei Cep Telefonlarında Fasboot Moduna Nasıl Girilir? Huawei akıllı cep telefonlarında Fasboot moduna girmek için ilk olarak telefonunuzu kapatın. Daha sonra Ses Kısma ve Ses Açma tuşlarını aynı anda basılı tutunuz. Huawei’ye ait bazı telefon modellerinde ise Fasboot moduna girebilmek için Güç ve Ses Kısma tuşları ile girilebilmektedir.

Komut Sistemi ile Fasboot Monuna Girme İşlemi Nasıl Yapılır?

Komut Sistemi ile Fasboot Monuna Girme İşlemi Nasıl Yapılır? Android işletim sistemine sahip olan tüm cihazlarda Fasboot moduna girmek için en çok kullanılan bir diğer yöntem ise ADB komut sistemi olmaktadır. ADB komut sistemi ile Fasboot Moduna girebilmek için aşağıda belirtilen adımları takip etmeniz gerekmektedir.

  • ADB ve Fasboot sürücü kurulum dosyalarını bilgisayarınıza indirerek kayıt altına almanız gerekmektedir.
  • adb-setup.exe dosyasını çalıştırın ve ardından açılacak olan mavi ekran komut dosyasında ADB ve fasboot modunu çalıştırmak için Y yazın,
  • Adb ve Fasboot yükleme işlemleri tamamlanana kadar bekleyiniz.
  • Daha sonra cep telefonlarınızı açınız ve mevcut olan son sürüm Google USB sürücülerini yüklemek için Y yazın. Bu işlem ile birlikte telefonunuz bilgisayar aracılığı ile bağlanacak,
  • Masaüstünde yeni kurulum penceresi açılacaktır, Bu ekranda Sonraki sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
  • Google Inc. Kullanıma Hazır mesajı geldiğinde ADB klasörünü Windows /C dinizi içerisinde görebilirsiniz.
  • Klasör dizinine gelin ve boşluk olan bir alanda Shift tuşuna basılı tutarak mause ile sağ tık yapınız. Daha sonra Komut Penceresini Buradan Aç linkini tıklayın.
  • Akıllı telefonunuzu USB ile bilgisayara bağlayın ve okut bölümünde yer alan adb reboot fasboot yazarak enter tuşuna basın.
  • Akıllı cihazınız kapanarak Fasboot moduna geçecektir.
  • Cihazınız daha sonra Fasboot modunda açılacaktır.

Samsung Galaxy A70 Model Telefon Nasıl Sıfırlanır?

İnternet Hızınızı ve Wi-Fi Gücünü Arttıracak Yöntemler Nelerdir?

Samsung Galaxy S10, S10e ve S10+ Model Cihazlar Nasıl Sıfırlanır?

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.