Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Casper Via M1’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi


22.07.2020
2.108
Casper Via M1’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Casper Via M1’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi, Akıllı telefon, teknolojinin en önemli icatlarından biridir ve günümüzde akıllı telefon pazarına baktığımızda onlarca marka ile karşılaşıyoruz. Bir çok marka akıllı telefonlardan öncede telefon üretimi yapmaktaydı ama bir çok markada bu pazara yeni girdi.

Casper, akıllı telefonlardan önce bilgisayar üretimine odaklı bir markaydı. Ancak şu anda akıllı telefon pazarında da hatırı sayılır bir yere sahip. Casper’ın en yeni telefon modeli olan Via M1 fiyat, performans odaklı orta segmentli bir modeldir.

Bu yazımızda Casper Via M1’de ekran görüntüsü alma işlemini konu alacağız. Diğer akıllı telefon modellerinde olduğu gibi Via M1’de de hiç bir uygulama gerekmeden basit bir tuşlama yaparak ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Casper Via M1’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Casper Via M1’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? İlk olarak görüntüsünü kayıt etmek istediğiniz ekranı açın, sonrasında telefonun yan yüzeyinde konumlandırılmış ses kısma ve kilit tuşuna aynı anda basın ve bir kaç saniye kadar basılı tutun.

İşlem başarılı olduğu taktirde panele bir bildirim gelecektir, bu aşamada ilgili ekran görüntüsü telefonun galeri bölümüne kayıt edilmiştir. Uygulamayı doğru yaptığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme göreceksiniz, bir deklanşör sesi duyarsınız.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. blank Ahmet Kemerci dedi ki:

  Diğer casper modelleri ile aynı şekilde ekran görüntüsü alınıyomuş. Teşekkürler admin.

 2. blank nilgün dulan dedi ki:

  teledon ekranı üstündeki facebook logosuna kırmızı renkli bilidirimler gelmiyor buu nasıl ayarlayabilirim

  1. blank Admin dedi ki:

   Merhaba Nilgün hanım, malesef isteğiniz işlemin ayarı bulunmamakta. Bildirimlerin gözükmemesinin nedeni uygulama ile alakalı olup güncelleme istiyorsa, güncelleme işlemini gerçekleştiriniz.

 3. blank Kerıme dedi ki:

  Ben resim alamıyorum usden ses ayar ı cıyor bende resım cekemıyorum yardımcı olurmusunuz

  1. blank Admin dedi ki:

   Merhaba, muhtemelen tuşlara aynı anda basmıyorsunuz. Ses kısma tuşu ile kilit (güç) tuşuna aynı anda basın ve yaklaşık olarak 2 saniye kadar basılı tutun.

 4. blank Atilla dedi ki:

  Teşşekür ederim admın bey

 5. blank Yağmur dedi ki:

  Hep telefonu araştırıp bulamadım şimdi denedim oldu teşekkür ederim

 6. blank Yağmur dedi ki:

  Teşekkür ler

 7. blank Davut dedi ki:

  Teşekkürler adminnn…