Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Black Friday’de Online Alışveriş 2,5 Kat Arttı


04.12.2020
273
Black Friday’de Online Alışveriş 2,5 Kat Arttı

Black Friday’de Online Alışveriş 2,5 Kat Arttı, Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Black Friday yani alış veriş çılgınlığı, alış veriş tutkunları tarafından oldukça büyük ilgi gördü. Black Friday ile birlikte alış veriş tutkunları için çok büyük indirimler sunmuş bulunuyor. Böylece Black Friday ile internet üzerinden alış veriş hacmi % 166 oranında artmış bulunuyor. En çok tercih edilen ürünler arasında ise tekstil, ayakkabı ve elektronik ürünler yer almaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de heyecanla beklenen Black Friday bekleyenleri için oldukça güzel fırsatlar sunmuş bulunuyor. Her yıl düzenli olarak Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilen Black Friday, tüketiciler ve işletmeler adında oldukça avantajlı geçmiş bulunuyor.

Black Friday pek çok tüketici tarafından merakla beklenirken ihtiyaçlarını karşılamak ve alış veriş yapmak adına bekledikleri fırsatları gerçekleştirmiş ve bu fırsat döneminde alışveriş hacminde önemli derecede ciddi artışlar gözlemlenmiş bulunmaktadır. PayTR tarafından gelen verilere göre, Black Friday ile internet alışverişlerindeki hacim oranı geçen yılki hacim oranına göre % 166 olarak yükselirken, işlem sayısı ise % 162 artış gösterdi. Bunlar arasında en çok satış işlemi gerçekleştirilen ilk üç grup ise tekstil, ayakkabı ve elektronik oldu.

Instagram’da İçerik Üreticisi Canlı Yayında Para Kazanacak! Hakkında bilgi alabilirsiniz.

Black Friday Harcamalarında Tekstil Elektronik Grubunu Geçti

Black Friday Harcamalarında Tekstil Elektronik Grubunu Geçti, Black Friday ile geçtiğimiz yıl en çok alış veriş yapılan sektör elektronik grubu olurken bu yıl ise tekstil sektörü en çok tercih edilen grup olmuş bulunuyor. Sepet ortalama tutarlarında ise geçtiğimiz yıla göre düşüş yaşanırken, geçen yıl 647TL olan rakam ise bu yıl 247TL’ye düşmüş bulunuyor.

Black Friday’in bu yılki cirosu ile geçtiğimiz yıl ciro oranları karşılaştırılırken, geçtiğimiz yıl Black Friday artışı % 40 olurken, bu yıl ise yaklaşık olarak gerçekleşen artış % 61 olarak gerçekleşti. Diğer yandan da alış verişteki artış hacmi saat 00.00 – 02.00 ve 18.00 – 21.00 arası yoğunlaşma yaşandı. Black Friday Türkiye’de en çok alış verişin gerçekleştiği şerhler ise İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Trabzon olarak belirtildi.

Toplu Taşıma Alanlarında Yüz Tanıma Teknolojisi Devreye Alınıyor!

İşlerin Diğer Yarısını Artık Makineler Yapacak!

YouTube Yanlış Bilgi Aktaran Videoları Tek Tek Engelleyecek!

Geleceğin Gözde Mesleği Yapay Zeka Eğitmenliği Olacak

Morpa Kampüs Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Paycell Kart Nedir? Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.