Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Bimcell Yurt Dışı Paketleri


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00
Loading...

24.06.2018
422

Bimcell yurt dışı konuşma ve internet paketleri tüm Bimcell kullanıcılarının kolaylıkla ulaşabildiği Türk Telekom altyapısıyla sağlanan hizmetler bütünü olarak tanımlanabilir. Bu hizmetler bütünü hem yurt dışında kullanım hem de Türkiye’den yurt dışını arama olarak iki farklı şekilde belirtilebilir.

BİMCell Yurt Dışı Kullanımı:

Öncelikle BİMcell hattı yurt dışında kullanım için yurt dışına çıkmadan önce ACIKDOLASIM yazıp 4551’e gönderilmesi gerekmektedir. Gelen onay mesajının ardından hattın yurt dışında kullanımı sağlanabilmektedir. Ayrıca BİMcell yurt dışı kullanımının açılabilmesi için 444 45 51 numaralı BİMcell müşteri hizmetlerini aramak yeterli olacaktır. Son olarak online işlemler menüsüne girilmesiyle de hattın yurt dışı aramasına açılabilmesi mümkündür.

BİMCell Yurt Dışı Aramaları Nasıl Yapılmaktadır?

BİMcell yurt dışı arama yapılabilmesi için aranmak istenen telefon numarasından önce *121* tuşlanması gerekmektedir. Her arama standart tarifesi dakikası 50 kuruş olarak ücretlendirilirken, yurt dışında her ülkenin ayrı bir tarifesi de bulunmaktadır. Yurt dışı tarifesi sorgulama için sorgulama yapılmak istenen ülke ismi yazılıp 5155’e gönderildiğinde belirtilen ülke için tarife ücretleri anında BİMcell kullanıcılarına gelmektedir. Yurt dışında kısa mesaj SMS servisi kullanımı için ayrı bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Bununla beraber yurt dışında herhangi bir ülkede yaşanan bağlantı, arama ve internet sorunları için +90 555 444 45 51 numaralı BİMcell müşteri hizmetleri numarası aranarak, istenen her konuda işlem ve bilgi aktarımı yapılabilir. Yurt dışında alınan herhangi bir SMS için ayrı bir ücretlendirme de yapılmamaktadır.

Türkiye’den Yurt Dışı Araması Yapma:

Yukarıda belirtildiği üzere BİMcell kullanıcılarının yurt dışı aramalarında sabit hat için dakikası 60 kuruş, mobil hat aramaları için de dakikası 2.30 TL’den standart ücretlendirme yapılmaktadır. BİMCell paketleri yurt dışındaki ülkelere göre değişebildiği gibi, Alo Dünya paketiyle de birçok avantaja sahip olunması mümkündür. Alo Dünya paketi yurt dışı kullanımlarında BİMcell abonelerine inanılmaz fiyat avantajları sağlarken paketin kullanımı için KAYIT ALO DUNYA yazılıp 4551’e kısa mesaj atılması yeterlidir. Üyelik bir kez aktif hale getirildiğinde, üyelik iptaline kadar kullanıma devam edilebilir. BİMCell Alo Dünya Paketi Türkiye’den ülke farketmeksizin dakikası 80 kuruşa arama yapılmasını mümkün kılarken, pakete üye olabilmek için hattın bakiyesinin en az 11 TL olması da gerekmektedir. Alo Dünya paketinden tüm BİMcell müşterileri faydalanabilmektedir.

BİMCell Yurt Dışı Kullanım Paketinin Ayrıntıları Nelerdir?

BİMcell’in müşterilerine sunduğu 90 dakikalık yurt dışı konuşma paketi sektörde bu yöndeki en avantajlı paketlerden biri olarak göze çarpmaktadır. Yurt dışı tarifesi kullanılabilmesi için AY90DK yazıp 4551’e gönderildiğinde aylık 45 TL’ye 1 ay geçerli 90 dakikalık arama hakkı kazanılır. Bu paketin geçerlilik süresi 30 gün olmakla birlikte otomatik olarak yenileme yapmayacaktır. Gelecek ay da aynı paketin kullanılabilmesi için tekrar satın alınması gerekmektedir. Paketin geçerliliğinin başlayabilmesi talep anında hat üzerinde en az 45 TL olabilmesine bağlı olurken 45 TL ücretlendirmeye KDV ve OIV’de dahildir. Paketin satın alınma SMS’i 4551’e ulaştığında paketin kullanabilmesi için aboneye bu yönde SMS gönderimi yapılmaktadır.

BİMCell Yurt Dışı Paket Kullanımının Kapsadığı Ülkeler:

Paketin geçerli olduğu başlıca ülkelere bakıldığında ABD, Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, Hırvatistan, İngiltere, İspanya, İrlanda, Yunanistan, Ukrayna, Rusya, Sırbistan, Moldova, Portekiz, Polonya, Slovenya ve Romanya isimleri ön plana çıkmaktadır. Bu pakete tüm ülkelerdeki kullanım kolaylığı nedeniyle BİMcell Tüm Dünya Paketi adı da verilmektedir. Bu paket sadece belirtilen ülkelerdeki cruise, maritime ve uydu operatörlerinin hiçbirinde geçerli olmamakla birlikte uluslararası dolaşım esnasında paket dahilindeki konuşma süresinin geçerli olduğu tüm ülkelerde hem arama yapmak hem de gelen çağrıları cevaplamak için ekstra hiçbir ücret ödenmezken, yukarıdaki listede olmayan ülkelerle alakalı yapılan aramaların dakikası 40 kuruş olarak fiyatlandırılmaktadır. Paket kullanımında bireysel ya da kurumsal abone olma şartı aranmamakta, paket aşımlarında ise tekrar bir tarife başlatımı olmadıysa BİMcell yurt dışı standart tarifesi devreye girebilmektedir.

BİMCell Yurt Dışı Paket Kullanımında Kalan Dakikalar ve Gelecek Aya Devredilmesi:

Belirtilen BİMcell yurt dışı paket kullanımı esnasında abonenin istediği her an cep telefonundan KALANAY90DK yazıp 4551’e göndermesi durumunda paketin kalan dakikalarına ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Bir ay içerisinde BİMcell yurt dışı Avantaj Paketi yenilenmesi maksimum üç kez yapılabilmektedir. Paketle alakalı kullanım kotası %80 ve %100 değerlerine ulaştığında ayrıca SMS ile bilgilendirmeler de yapılmaktadır. Görüntülü konuşma da paket kapsamındadır.

BimCell Yurt Dışı İnternet Paketleri:

Yurt dışına çıkan BİMcell kullanıcıları günlük, haftalık ve aylık internet paketlerine de üye olabilirler.

  • Yurt dışında kullanılacak 50MB internet paket ücreti 45 TL olurken paket satın alınması için AY50MB yazıp 4551’e gönderilmesi gerekmektedir.
  • Yurt dışında kullanılacak ve tüm dünyada geçerli 15 MB internet paketi fiyatı 125 TL olurken DUNYA50MB yazarak 4551’e SMS atılması gerekmektedir.
  • Yurt dışında kullanılacak günlük 50 MB internet paketi için GUN15MB yazarak 4551’e SMS atılması gerekmektedir. Fiyatlandırma günlük 15 TL olarak yapılır.
  • Yurt dışında kullanılacak 1 GB BİMcell internet paketi fiyatı haftalık 25 TL olurken, paketin aktif hale getirilebilmesi için YURTDISI 1GB yazılarak 4551’e SMS atılması gerekmektedir.
  • Yurt dışında kullanılacak 2 GB internet paketi fiyatı haftalık 35 TL olurken, YURTDISI2GB yazılarak 4551’e SMS gönderilmesi sonucunda paket aktif hale getirilecektir. Güncel yurt dışı internet bilgilerine BİM internet sitesi aracılığıyla ulaşılabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.