Cepyo | Tarifeler ve Paketler

BİMcell Paket Sorgulama Nasıl Yapılır?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 3,50
Loading...

25.06.2018
812
BİMcell Paket Sorgulama Nasıl Yapılır?

BİMcell SMS ile paket sorgulama hem konuşma paketlerinde hem de internet paketlerinde kolaylıkla yapılabilen ve 4551’e mesaj gönderilerek her türlü detaya ulaşılabilmesi mümkün olan sorgulama işlemleri bütünüdür. BİMcell her türlü telekomünikasyon hizmetinde sağladığı pratiklik ve sadeliği aynı şekilde sorgulama işlemlerinde de sağlarken, BİMcell müşterileriyle yapılan değerlendirmelerde, kullanıcıların bu özellik üzerinde önemle durduğu da belirlenmiştir.

BİMcell Paket Sorgulama:

BİMcell paket ve tarifelerine bakıldığında çok farklı paketler görülmese de, en uygun fiyat, kolay kullanım ve yalınlık esasına dayanan BİMcell paketleri ön plana çıkmaktadır. Bununla alakalı BİMcell karma paketlere bakıldığında şu an aktif olan “Dost Paketi” çeşitlerini görmek mümkündür. “BİMcell Dostlar Arasında, BİMcell İdeal Üçlü 3 GB, BİMcell Dopdolu, BİMcell Efsane 6 GB paketleri Ekim 2017 itibariyle yeni abone alımına kapanırken, mevcut aboneler paketleri yenilemeye devam ettikleri sürece paket kullanım detaylarında değişiklik olmamaktadır. BİMcell kampanya paketleri abonenin istediği sürece aylık olarak yenilenmekteyken, yenileme yapılmadığı ya da hat üzerinde paket için gereken tutar bulunmadığı durumlarda 29 gün süreyle paketin tekrar yenilenebilmesi mümkündür.

BİMcell Dost Paketleri Sorgulama İşlemleri:

Türk Telekom altyapısı ve desteğiyle BİMcell tarafından verilmekte olan iletişim hizmetleri için, hem konuşma hem de internet paketleri ayrı ayrı da alınabilirken, bu paketlerin karma olarak BİMcell dost paketi adı altında çok uygun fiyat ve şartlarda alınabilmesi de mümkündür. BİMcell Dost Paketi kalan sorgusu SMS ile yapılabildiği gibi, paket iptalleri de aynı şekilde SMS ile yapılabilmektedir BİMcell, BİM Birleşik A.Ş tarafından sağlanan perakende hizmetlerinde olduğu gibi iletişim hizmetlerinde de yalınlık, sadelik ve kolay ulaşılabilirlik yönünü ön plana çıkarmaktadır.

 • 1 GB Dost Paketi kalan sorgusu yapılabilmesi için KALANDOST 1 GB yazarak 4551’e gönderilmesi
 • 3 GB Dost Paketi kalan sorgusu yapılabilmesi için KALANDOST 3 GB yazarak 4551’e gönderilmesi
 • 7 GB Dost Paketi kalan sorgusu yapılabilmesi için KALANDOST 7 GB yazarak 4551’e gönderilmesi gerekmektedir.

BİMcell Dost Paket iptali Nasıl Yapılmaktadır?

BİMcell Dost paket iptali de sorgu işlemlerine benzer bir şekilde yapılırken, BİMcell Dost paket iptali için de aynı şekilde;

 • 1 GB Dost Paketi iptali için IPTAL DOST 1 GB yazarak 4551’e gönderilmesi
 • 3 GB Dost Paketi iptali için IPTAL DOST 3 GB yazarak 4551’e gönderilmesi
 • 7 GB Dost Paketi iptali için IPTAL DOST 7 GB yazarak 4551’e gönderilmesi gerekmektedir.

Her türlü paket sorgulama ve iptal SMS’leri ücretsiz olmakla birlikte sorgu sonucu saniyeler içinde abonenin cep telefonuna gelmektedir. Tüm paketlerde kalan kullanım haklarının kullanım süresi dolduktan sonra kullanılması mümkün olmamakla birlikte, standart tarifelerde böyle bir durum söz konusu değildir.

BİMcell İnternet Paketleri Sorgulama İşlemleri:

BİMcell her türlü konuşma paketlerinde olduğu gibi internet paketlerinde de müşterilerine en uygun fiyatları sağlarken hem paket alımı hem paket süresinin uzatılması hem de iptal işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Burada BİMcell dost paketlerinin olası bir iptal durumunda kalan internet kullanımlarının dönem sonuna kadar kullanılabileceğinden bahsetmek yanlış olmayacaktır. Çoğu BİMcell standart paket sorgulama işlemlerinde de görüleceği üzere tarife değişikliği ya da iptali durumunda kalan haklar devretmeyeceği gibi, özellikle kampanya durumlarında kazanılan bazı hakların da kaybedilme durumu da olabilmektedir. BİMcell Dost Paketindeki internet kullanım sorguları;

 • BİMcell Dost Paketi 250 MB kalan internet miktarını öğrenebilmek için INTERNET 250 MB yazılarak 4551’e gönderilmesi
 • BİMcell Dost Paketi 1 GB kalan internet miktarını öğrenebilmek için INTERNET 1 GB yazılarak 4551’e gönderilmesi
 • BİMcell Dost Paketi 2 GB internet miktarını öğrenebilmek için INTERNET 2 GB yazılarak 4551’e gönderilmesi gerekmektedir.
[sc name=”konuorta”]

Aynı şekilde paket iptalleri de IPTAL yazıldıktan sonra paket miktarının yazılması durumunda anında paketin iptalini sağlayabilir.

BİMcell Paket Sorgulama Avantajları:

BİMcell abonesi olabilmek için sadece nüfus cüzdan fotokopisi ve bir tek ıslak imza yeterli olmakla birlikte, hatların aktif hale getirilmesi de 24 saat içinde yapılmaktadır. Ayrıca BİMcell başvuruları Türkiye genelindeki tüm BİM şubelerinde yapılabileceği gibi oldukça kısa süren ve pratik bir işlemdir. Bunun yanında BİMcell kullanımlarında her türlü sorgulama işlemleri de oldukça pratik olarak yapılmakta, BİMcell bu yönüyle de müşterilerinden tam puan alabilmeyi başarmaktadır. BİMcell üçlü ile paket sorgulama öncelikle iletişim konusunda en uygun fiyatı sağlayan BİMcell’in istenilen her tarifeyle ilgili tüm bilgilere en ince ayrıntısına kadar erişimi sağlamaktadır. Kalan kota bilgisinin öğrenilmesi, kullanıcı için anında hizmet kesiminin önüne geçerken, paket yenileme konusunda da ivedi olarak işlem tamamlanmasının anahtarı durumundadır. BİMcell hediye internet kampanyaları için de paket sorgulamasının zamanında yapılması da oldukça önemlidir. Paket bitimi ya da paket aşımı nedeniyle hediye internet kampanyalarının bazı durumlarda ulaşılmasına mümkün olmamakla birlikte, kullanıcıların paketler için ne kadar yükleme yapacakları da oldukça önem taşıyabilmektedir.

BİMcell Faturasız Hatlardaki TL Miktarının Sorgulanması:

Faturasız hat kullanan BİMcell aboneleri *123#‘ü tuşlayarak arama yaptıklarında faturasız hatlarındaki TL miktarını öğrenebilecekleri gibi 9333’ü arayarak da BİMcell faturasız hat TL sorgulama yapılması mümkündür. İlgili tuşlama yapılır yapılmaz bakiye bilgisi cep telefonu ekranına gelebildiği gibi, aynı şekilde 9333’ün arama işlemi sona erdiğinde kalan bilgisi abonenin cep telefonuna gelmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. SEVİM BEYDEMİR dedi ki:

  2 GÜN ÖNCE YÜKLEME YAPTIM FAKAT BAKİYE 0 OLDUĞUNU MÜŞTERİ HİZMETLERİ SÖYLÜYOR! BU NASIL BİR HİZMETTİR???? MAİL ADRESİME DÖNÜŞ YAPINIZ!

  1. Tarife Analisti dedi ki:

   Merhaba
   Elinizdeki ödeme yaptığınız fiş ile, yükleme yaptığınız BİM mağazasına başvuruda bulunup yardım alabilirsiniz.