Cepyo | Tarifeler ve Paketler

2020 BİMcell Online Fatura Ödeme İşlemleri


13.11.2020
1.652
2020 BİMcell Online Fatura Ödeme İşlemleri

2020 BİMcell Online Fatura Ödeme İşlemleri diğer operatörlerde olduğu gibi BİMcell’de de mevcut bir sistemdir. BİMcell Online Fatura Ödeme İşlemleri, BİMcell’de faturalı tarifeler olmasa dahi ayda bir hattınıza yükleme yapmak ve Mobil Ödeme yöntemi ile internet ortamında satın alma işlemi gerçekleştirmek için kullanabiliyorsunuz. BİMcell Online Fatura Ödeme İşlemlerinin yanında Mobil Ödeme ile satın alma işlemi gerçekleştirmek oldukça avantajlı çünkü faturalı hattınız varsa yaptığınız satın alma ay sonu faturanıza yansıyor, faturasız hat sahibiyseniz bakiyenizden düşülüyor. Tek tuşla oyunları ya da oyun içindeki nesneleri alarak oyununuza devam edebilirsiniz.

BİMcell Online Fatura Ödeme İşlemleri için, Bimcell hattınız ile ilgili tüm ödeme işlemlerinizi Türk Telekom Mobil Ödemeyi kullanarak yapabilirsiniz. Bu demek oluyor ki Bimcell’de mobil ödeme var. Bimcell Türk Telekom yani eski ismiyle Avea altyapısını kullandığı için bu servisten rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

BİMcell Online Fatura Ödeme İşlemleri olarak, hattınızdaki kullanımlarınızı hey 30 günde bir yükleme yaparak yenilemeniz gerekmektedir, aksi durumda herhangi bir kullanım yapamazsınız. Düzenli olarak BİMcell hattınıza TL yüklemesi yapmak için birbirinden farklı yöntemler bulunmaktadır. BİMcell hattınıza yapacağınız yüklemelerinizi ATM’lerden, Bim marketlerine giderek kasadan ödeme işlemleri yapılabilirsiniz. BİMcell hattınız TL yükleme işlemlerinizi, faturanın tutarına anlaşmalı bankalara bağlı olarak kredi kartlarıyla ve bankacılık işlemleriyle ödemeler online faaliyetlerle gerçekleştirilebilir.

BİMcell Hattımı Türk Telekom Mobil Ödeme İşlemine Nasıl Açabilirim?

BİMcell Hattınızı Türk Telekom Mobil Ödeme İşlemi için birkaç adımda gerçekleştirebilirsiniz. BİMcell hattınızı Türk Telekom mobil ödeme işlemini gerçekleştirerek internet ortamından bakiyeniz yeterli olduğu takdirde dilediğiniz gibi TL yükleme, alışveriş ve oyunlarda geçerli nesneleri çok rahatlıkla satın alabiliyorsunuz.

BİMcell Hattınızı Türk Telekom Mobil Ödeme İşlemine nasıl açarım diye soran müşterilerimize belirttiğimiz adımları izleyerek Mobil Ödeme sistemini aktif hale getirebilirsiniz. Bildiğiniz gibi mobil ödeme abonesi olduğunuz operatör aracılığı ile oyun, video, müzik, film, fal, tarot, bahis, futbol, basketbol ve haber gibi katma değerli servislere kayıt olup faturanıza yansıtabilir ve ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.

BİMcell, Teknosacell gibi Türk Telekom – Avea altyapısı kullanan aboneler de mobil ödeme yapabilirler. Bunun için aşağıdaki adımı izleyerek gerçekleştirebiliyorlar.

BİMcell Hattınızı Türk Telekom Mobil Ödeme İşlemine açmak için telefonunuzun mesaj bölümüne MOBILODEME KAYIT yazıp 5555’e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

BİMcell Borç, Fatura Sorgusu

BİMcell Borç, Fatura sorgulama işlemini BİM marketlerine gitmeden ve fatura merkezlerinde sıra beklemeden gerçekleştirebiliyorsunuz. BİMcell resmi web sitesi üzerinden online işlemler menüsüne giriş yaparak güncel fatura tutarınızı sorgulayabilirsiniz.

Dilediğiniz zaman ücretsiz olarak bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.
*123# ile;

Faturasız hattınızdaki TL miktarınızı öğrenmek için, *123#’yi tuşlayarak arama yapmanız yeterli. Arama sonucu, telefonunuzun ekranında bakiyenizi görürsünüz.
Dilerseniz de 9333’ü arayarak;
Faturasız hattınızdaki TL miktarınızı öğrenmek için, 9333’ü aramanız yeterli. Arama sonucu, bakiyeniz sesli yanıt sistemi tarafından size anons edilir.

Ayrıca 444 4 551 Bimcell müşteri hizmetlerini arayarak Bimcell faturanız için otomatik fatura ödeme talimatı verebilirsiniz. Üstelik kredi kartınız ile Bimcell faturanıza otomatik ödeme talimatı vererek çekilişlere katılabilir hediyeler kazanabilirsiniz. Ayrıca Bimcell fatura borçlarını öderken hiç bir ücret talep edilmemektedir.

BİMcell ATM Üzerinden Fatura Ödeme İşlemleri

BİMcell ATM Üzerinden Fatura Ödeme İşlemleri yapılabilmektedir.  ATM üzerinden kartlı veya kartsız işlemler olarak bakiyeniz ne olursa olsun ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. BİMcell hattınız ile ilgili ödemelerinizi anlaşmalı bankaların bankamatiklerini tercih ederek, işlemlerinizi T.C. kimlik numarası, telefon numarası bilginizi girdiğinizde yapabilirsiniz. Borcunuzun tutarı, ödeme yapmayı isteyip istemediğinize de bağlı olarak bir fiyat belirlenecek ve ödemeyi ATM ile hızlıca yapabileceksiniz. Yaptığınız işlem ile ilgili sorgulamayı Bimcell müşteri hizmetleri ile görüşerek işleminizin onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz.

BİMcell Hattım Ne Kadar Süre Yükleme Yapılmazsa Kapanır?

BİMcell Hattım Ne Kadar Süre Yükleme Yapılmaz ise kapanır? BİMcell hatların geçerlilik süresini koruyabilmesi için düzenli olarak yükleme yapılması gerekmektedir. Son yükleme tarihine göre belirlenen Aktif Süre ve Pasif Süre aşağıdaki şekildedir.

Aktif Süre (180 gün): Son yükleme tarihinizden itibaren, 180 gün süresince hattınız hem arama yapmaya hem de çağrı almaya açık olur. 180 günün sonunda tekrar yükleme yapmamışsanız, hattınız dış aramalara kapatılır ve 90 günlük pasif süre uygulaması başlar.

Pasif Süre (90 gün): Pasif süre boyunca hattınız dış aramalara kapalıdır, sadece hattınızdan çağrı alabilirsiniz. Tekrar arama yapabilmek için yükleme yapmanız gerekmektedir. Pasif sürenin bitimine kadar hattınıza yükleme yapmamanız halinde ise, hattınız tamamen kapatılır ve söz konusu hatta ilişkin Abonelik Sözleşmeniz iptal edilir.

BİMcell Hattınıza TL Ödeme Seçenekleri

BİMcell hattınıza veya BİMcell hattı kullanan yakınlarınıza TL yüklemenin en kolay yolu bimcell.com.tr’den gerçekleştirebiliyorsunuz.

TL Yükleme Adımlarımız aşağıdaki gibidir.

  • Ana sayfadan tıklayarak TL Yükleme ekranına girin.
  • Yükleme yapmak istediğiniz Telefon numarasını girin.
  • Yüklemek istediğiniz TL miktarını seçin.
  • Kredi kartı bilgilerinizi yazın.
  • Yükleme yapmak istediğiniz Telefon numarasını tekrar girin
  • Onay ekranının ardından Güvenli alışveriş şifresi, “3D Secure” şifrenizi girerek işlemi tamamlayın.

Kullanım Şartı Kredi Kartı ile TL Yükleme Servisi’nden TL yükleyebilmeniz için kredi kartı bankanızdan Güvenli alışveriş şifresi 3D Secure şifrenizi almanız gerekir.

Yükleme yapabileceğiniz TL Miktarları

20 TL     25 TL      30 TL     35 TL     40 TL     45 TL     50 TL

BİMcell İnternet Paketleri

BİMCell Numara Taşıma Kampanyaları

En Avantajlı BİMcell Tarifeleri Nelerdir?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.