Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Bimcell Online Fatura Ödeme

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

25.06.2018
498
Bimcell Online Fatura Ödeme

Bimcell tarafından mobil cihazlara özel olarak GSM operatörlüğüyle ilgili hizmette ödemeler faturalı hatlar için aylık dönemlerde yapılıyor. Telefona TL yükleme işlemleri yerine, paket sayesinde belirli bir hizmet avantajından yararlanılması ve 30 günde 1 ödeme yapılması mümkün oluyor. Bimcell online fatura ödeme işlemleri direkt olarak Bimcell için oluşturulmuş siteden yapılabiliyor. Ayrıca bankalar aracılığıyla, ATM’lerden veya kredi kartlarıyla da ödeme yapılması sağlanıyor.

Bimcell Online Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Bimcell hattına sahip olan telefon sahiplerinin özellikle fatura ödeme işlemleri için Bimcell paketler için belirlenen aylık ücretlere göre ödemeler yapması gerekiyor. 21,50 TL tutarındaki faturanın ödenmesi için ATM ile cep telefonu faturası ödeme yöntemi, Bim marketlerine giderek kasadan ödeme işlemleri yapılabilir.

Ayrıca Bimcell’in internet sitesi aracılığıyla size özel olan hat için Bimcell online fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Faturanın tutarına, anlaşmalı bankalara bağlı olarak kredi kartlarıyla ve bankacılık işlemleriyle ödemeler online faaliyetlerle gerçekleştirilebilir.

Kredi Kartıyla Fatura Ödemesi

Kredi kartıyla fatura ödenmek istendiği taktirde iki farklı yöntemden yararlanılması mümkün olacaktır. Bimcell TL yükleme nereden yüklenir? Hat sahiplerinin kredi kartlarıyla yapılacak olan yüklemeler online yöntem olarak Bimcell’in sitesinden gerçekleştirilebilir. Telefon numaranız ve şifreniz ile hesabınıza ulaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir şifreniz bulunmuyorsa, *952# numarasını arayarak, size özel şifreyi öğrenebilirsiniz.

10 haneli, başında “0” olmayacak şekilde gireceğiniz telefon numarası ve şifreyle kendi profilinize ulaşırsınız. Daha sonra ise üye girişi yaparak, fatura ödeme bölümüne girebilir ve kredi kartınızla ödemeyi yapabilirsiniz. Bimcell mobil ödeme var mı? Kredi kartı tarihi ve numarasıyla ilgili bilgileri girerek, fatura ödeme butonuna tıkladığınızda, birkaç dakika içerisinde borcunuz ödenmiş olacaktır.

Anlaşmalı Bankalar İle Fatura Ödemesi

Bankacılık faaliyetlerinin Ziraat Bankası, İş Bankası, ING, Akbank, QNB Finansbank gibi kurumlar aracılığıyla ATM’lerden yapılması mümkün oluyor. Ayrıca direkt olarak online işlem imkanı tanınan sitelerinde de ödeme işlemlerini genel şartlara uygun bir şekilde yapabilirsiniz.

Hem hızlı işlem imkanı tanınıyor olması hem de istenen sonucun hızlıca alınabiliyor olması nedeniyle Bimcell online fatura ödeme işlemleri için bankalar sıkça kullanılıyor. Kredi kartı veya diğer hesap bilgilerinizi girebilir ve profilinizde “Cep telefonu faturası ödeme” bölümünde numaranızı yazarak borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Online Self Servis Fatura Ödeme İşlemleri

Online işlemler için özel olarak imkan tanınıyor olması, özellikle GSM operatörlerinin internet sitelerinden de tüm işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Self Servis yöntemiyle öncelikle sizden üyelikle ilgili bilgileri girmeniz istenir. Daha sonra ise bilgilerinize bağlı olarak profiliniz oluşturulur, fatura detaylarınızdan paketlerinize kadar her türlü veriye ulaşabilirsiniz.

Değiştirmek, düzenlemek, yenilemek istediğiniz herhangi bir bilgi bulunduğu taktirde  ödeme işlemlerini de hızlı işlem imkanı tanıyan site bünyesinde özel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bimcell en az kaç TL yüklenir? Bimcell ile ödeme işlemlerinde TL yüklemeleri yerine, fatura ödemeleri siteden ve bayilerden en az 10 TL olacak şekilde yapılabiliyor.

Aynı Kredi Kartıyla Kaç Fatura Ödemesi Yapılır?

Kredi kartı kullanılarak yapılacak olan ödeme işlemlerinde herhangi bir problemle karşılaşılmaması için mutlaka 10 TL üzerinde yükleme başvurusunda bulunulması gerekiyor. Gün içerisinde kredi kartıyla yapılacak fatura ödemeleri için dört adet fatura ödeme işleminin başvurusunda bulunulabiliyor. Sitede Bimcell TL yükleme sorunu yaşandığı taktirde, ödemelerin bayilerden gerçekleştirilmesi mümkün oluyor.

Eğer bayilerde de yükleme yapılmıyorsa, kredi kartıyla yapılacak yüklemelerin bir sonraki gün gerçekleştirildiği görülebiliyor. Fatura ödeme işlemlerinin günlük limiti bankaya göre değişebildiği gibi, Bimcell için ödemeleri de kart işlemleri için belirlenen politikalara göre gerçekleştirebilirsiniz. Bimcell dopdolu paket gibi farklı ve özel paket türlerinin temin edilmesi, ekstra paketlerle aylık ödeme tutarlarının artırılması da aylık ödenecek olan ücreti yükseltecektir. Fatura ödemeleriyle ilgili güncel bilgiyi müşteri hizmetlerinden, SMS bilgilendirme yönteminden, canlı yardımdan veya BİM marketlerinden edinebilirsiniz.

ATM’den Telefon Faturası Ödemesi Yapılır Mı?

Atm aracılığıyla telefon faturalarının miktarları fark etmeksizin, kartlı veya kartsız işlemler ile tüm ödemeler sonuçlandırılabiliyor. Anlaşmalı bankaların bankamatiklerini tercih ederek, yapacağınız ödeme işlemlerini T.C. kimlik numarası, telefon numarası bilginizi girdiğinizde yapabilirsiniz. Borcunuzun tutarı, ödeme yapmayı isteyip istemediğinize de bağlı olarak bir fiyat belirlenecek ve ödemeyi ATM ile hızlıca yapabileceksiniz. Daha sonra işlem sonuçlandığında Bimcell müşteri hizmetleri ile görüşebilir ve işleminizin onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz.

Fatura sorgulama işlemlerinin ATM’ye gitmeden yapılması ve kişiye ait olan fatura borcunun kartla ödenmesi de mümkün oluyor. Faturanızı sorguladığınızda hem detaylarını öğrenme imkanına sahip oluyorsunuz hem de direkt olarak ödemelerin nasıl yapılacağını siteden görebiliyorsunuz. Bimcell online fatura ödeme sürecinde 15 TL ve üzerindeki kampanyalar için kredi kartıyla siteden, bankamatiklerden veya Bim marketlerinden ödeme yapabilirsiniz.

Fatura Sorgulama Servisi

Faturaların sorgulanabilmesi için iki farklı hizmetten yararlanılması sağlanıyor. Öncelikle fatura bilgileriniz, paket detaylarınız hakkında bilgi almak için 9333 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Fatura ve paket sorgulama için özel olarak belirlenen kısımda detaylara ulaşabilir ve Bimcel TL yükleme miktarları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Türkiye’de müşterilerin iç ve dış hatlar olacak şekilde iki farklı hat türünün değerlendirilmesi için farklı kampanyalardan yararlanması sağlanıyor. Bimcell dost paketi veya diğer paket türlerinin temin edilmesi ve aktifleştirilmesi halinde, ödemelerinin yapılması zorunludur. Aylık olarak yapılacak ödemeler ise, paket tutarının kaç TL olduğuna bağlı olarak gerçekleştirilebilir.

Banka Sitelerinden Online Fatura Ödemesi

Online fatura ödeme işlemleri için herhangi bir işlem sorunu yaşanmaması amacıyla Bimcell’in sitesine giriş yapılması gereklidir. Bimcell müşteri hizmetleri ile görüşebilir ve ödemeyi nasıl yapabileceğinizi, geciktirdiğiniz taktirde ekstra ne kadar ödeme yapmanız isteneceğini öğrenebilirsiniz. Banka sitelerinden, sitenin kredi kartıyla yapılacak olan ödemeleri de tam olarak borç tutarı kadar, kart bakiyenizde olduğu gibi hızlı şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Bimcell online fatura ödeme işlemlerinin Türk Lirası birimiyle yapılması sağlanıyor. Ön ödemeli kartlar, banka kartları, kredi kartları, maaş kartları üzerinden yapılacak ödemeler de kabul ediliyor. Nakit olarak ödeme yapılacağı taktirde, borç tutarına uygun şekilde BİM marketlerinde kasaya gidilebilir. Kasalarda, fatura ödeneceği belirtilerek telefon numarası söylenir ve borç ödenmiş olur.

Telefondan Fatura Ödeme İşlemleri

Bimcel TL yükleme sorunu 2018 yılında yaşanan problemlerin önüne geçilebilmesi için özel olarak ödeme işlemleri online faaliyetlerle desteklenmiştir. Bimcell tarafından oluşturulan paket yapıları sayesinde ödeme işlemlerinin telefondan yapılması da mümkün oluyor. Siteye tarayıcıdan giriş yapabilir, ödemeler için bankaların sitelerine giriş yapabilir ve “Cep telefonu fatura ödeme” bölümlerinden Bimcell ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Bimcell TL yükleme işlemlerine ek olarak faturalarınızı da telefondan yapmanız sağlanıyor.

Faturalarınızın borcunu sorguladığınızda, ne kadar ödeme yapmanız gerektiği ve ceza olarak ne kadar ekleme yapıldığı görülecektir. Eğer zamanı geçmeden ödemeyi yaparsanız, belirlenen tutarı online ödeme yöntemleriyle veya BİM marketlerinden karşılamanız mümkün olacaktır. Bimcell borç sorgulama işlemlerinde kaç aylık faturanız bulunduğu, ne kadar ödeme yapılması gerektiğine bağlı olarak ATM, kredi kartlarıyla banka sitelerinden, Bimcell’in sitesinden veya marketlerden de ödemeler yapılabiliyor. Telefondan da tüm online işlem yöntemlerinin kullanılması ve borcun silinmesi sağlanabiliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.