Cepyo | Tarifeler ve Paketler

2020 BİMCell Numara Taşıma Kampanyaları


11.10.2020
3.845
2020 BİMCell Numara Taşıma Kampanyaları

2020 Bimcell’e numara taşıma ve yeni hat alım işlemleri için nüfus cüzdanınızla size en yakın BIM mağazasına başvurmanız yeterlidir. Bimcell tarife ve paketleri oldukça uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Hattınızı başka bir operatörden Bimcell’e taşıdığınızda SMS yoluyla paketleri hattınıza tanımlayabilirsiniz. Başvuru için SMS gönderdikten sonra Bimcell tarafından size bir onay mesajı gönderilmekte olup bu mesajın ardından seçtiğiniz paketin içeriğinde bulunan dakika, SMS veya internetinizi anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Bimcell dopdolu paket seçenekleri sunmakta ve bir ay içerisinde ihtiyacınız oldukça bu paketlerden satın alabilmeniz için imkân sağlamaktadır.

Kullandığınız operatörden memnun değilseniz ve diğer operatörlerin kampanyaları sizler için daha cazip ise numara taşıma işlemi tam sizler için olabilmektedir. Her operatörde olduğu gibi BİMCell’de de en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Bir operatörden diğer operatöre numara taşırken ne gibi sorunlarla karşılaşırım. Numara taşıma işlemi yapılırken ne kadar ücret öderim gibi? Aklınıza takılabilecek her türlü soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Numara taşıma işlemi kullanmakta olduğunuz numaranızı değiştirmeden, kullandığınız operatörü diğer bir operatör ile değiştirme işlemine numara taşıma işlemi diyoruz. Numara taşıma işlemi tüm operatörler arası belirli kurallar çerçevesi içerisinde gerçekleşmektedir. En belirgin numara taşıma kuralı ise bulunduğunuz GSM operatöründeki ilk abonelik sözleşmeniz üzerinden 3 Ay(90 gün) geçmiş olması kuralıdır. En belirgin kuralı gerçekleştirdikten sonra ise yapmanız gereken en yakın BİM mağazasına uğramak olacaktır.

Numaranızı BİMCell’e taşımak için yapmanız gereken nüfus cüzdanız ile birlikte size en yakın BİM mağazasına başvuruda bulunarak, numara taşıma işlemini başlatabilirsiniz. Numara taşıma talebinizi BİM mağaza çalışanlarına ilettiğiniz takdirde, işlemleri hemen başlatılarak en kısa zamanda numaranızın BİMCell’e taşınması gerçekleştirilir. BİMCell’de numara taşıma işlemi en az 2 en fazla 6 gün olarak sürmektedir.

BİMCell Numara Taşıma İşlemi Kaç Gün Sürer?

Türkiye olarak GSM operatör seçeneklerimiz her geçen gün çoğalmakta. Market çalışmaları ile adını duyurduktan sonra, GSM operatörü olarak adını sık sık duymaya başladığımız BIMcell, sadece adını duyurmakla kalmadı tercih edilen operatörler arasında yer almaya başladı. BIMcell hazırladığı birbirinden cazip kampanyaları ile numara taşıma işlemleri arasında da yerini üst sıralara taşımaya aday.

BİMcell’e numaramı taşımak istiyorum diyenler, nüfus cüzdanınızın fotokopisi ile birlikte size en yakın BİM markete başvuruda bulunarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. BİM mağaza çalışanı tarafından size verilecek başvuru formunu doldurduktan sonra 2 ya da 6 gün sonunda BİMcell’i olabilirsiniz. Hattınızı diğer operatörlerden BİMcell’e taşıdığınızda SMS yolu ile paketinizi hattınıza tanımlayabilirsiniz. Size gelecek onay SMS’den sonra BİMcell’in avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Numarasını BİMcell’e taşımak İçin gerekli evraklar:

  • Nüfus Cüzdan fotokopisi

BİMCell Numara Taşıma İşlemi Hangi Durumlarda Gerçekleşmez?

Numara taşıma talebi her zaman beklenildiği gibi sonuçlanmaz. Bazı durumlarda numara taşıma talebiniz reddedilebilir. BİMCell numara taşıma talebiniz aşağıdaki durumlarda onaylanmaz.

  • Taşınması talep edilen numaranın başka bir aboneye ait olması,
  • Numarasını taşımak isteyen abonenin, mevcut işletmecisinden numarasının değiştirilmesi talebinin bulunması,
  • Numarasını taşımak isteyen abonenin kimlik bilgilerinin, kimlik bilgisini ispat edemeyecek nitelikte yanlış veya eksik olması,
  • Taşınması istenen numaraya ait daha önceden başlatılmış ve devam eden taşıma işleminin bulunması.
  • Yazılı hat iptal/hat devir talebi olması
  • Bulunduğunuz GSM operatöründeki ilk abonelik sözleşmeniz üzerinden 3 Ay(90 gün) geçmiş olmalıdır.

BİMCell Numara Taşıma Ücretli mi?

Genelde Faturasız tarifeleri ile hizmet veren bir diğer operatörümüz BİMCell’dir. Numara taşıma işlemlerinizi yanınızda kimliğiniz ve kimlik fotokopisi ile birlikte en yakın BİM mağazalarına şahsen başvuru yapabilirsiniz. BİM mağaza görevlisinden başvuru formu talep ederek, formu doldurduktan sonra numara taşıma işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Numara taşıma işleminiz başvuruda bulunduğunuz anda başlar. BİMCell numara taşıma işlemi ücretsizdir. Numara taşıma işlemi 4 ya da 6 gün sürer. Numaranızı BİMCell’e taşıyarak BİMCell avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

BİMCell numara taşıma işlemleri genel olarak ücretsizdir. Numaranızı BİMCell’e taşıma işlemi talebiniz ücretsizdir. Diğer operatörlerden gelen ve numarasını BİMCell’e taşıma talebinde bulunan müşterilerimiz herhangi bir ücret ödemezler.

Hattını BİMCell’e taşıyan ve tek seferde 25TL ve üzeri yükleme yapan müşterilerimize  yurt içi her yöne 500 SMS ve 1GB İnternet HEDİYE!

Hattını BİMCell’e taşıyan ve tek seferde 40TL ve üzeri yükleme yapan müşterilerimize  yurt içi her yöne 500 SMS ve 5GB İnternet HEDİYE!

Bimcell’den Yeni Hat alan abonelere özel HEDIYE 30 gün boyunca kullanabileceğiniz yurt içi her yöne 250 dakika, 250 SMS ve 4 GB cepten internet fırsatı! Hattınız aktif olduktan 30 Gün içerisinde BIMCELL BONUS yazıp 4551’e gönderebilirsiniz!

Paket Süresi Paket İçerikleri Paket Fiyatı (Vergiler dahil) Nasıl Alırım?
Aylık 500 SMS ve 1 GB İnternet Hediye! Tek seferde 25 TL ve üzeri yükleme yapmanız yeterli!
Aylık 500 SMS ve 5 GB İnternet Hediye! Tek seferde 40 TL ve üzeri yükleme yapmanız yeterli!
Aylık 250 Dakika

250 SMS

6 GB

Hediye! Hattınız aktif olduktan 30 Gün içerisinde BIMCELL BONUS yazıp 4551’e gönderebilirsiniz!

BİMCell Numara Taşıma İşleminde Hattım Kullanıma Kapatılır mı?

BİMCell numara taşıma talep işlemlerinde en merak edilen konular arasında yine üst sıralarda yer almaktadır. BİMCell’e numaramı taşıma talebinde bulunursam hattım kullanıma kapatılır mı? Kapatılırsa hattım ne kadar süre kullanıma kapalı kalır? En merak edilen soru olarak cevabı aşağıdaki gibidir.

Numara taşıma işlemi, mevcut operatör hattının kapanması ve yeni operatörün sim kartı aktif hale getirmesi ile gerçekleşir. Abonenin eski sim kartını çıkararak yeni sim kartı​ takması gerekmektedir. Geçiş işlemi sırasında kısa bir süre (yaklaşık 15 dakika)​iletişim kesintisi yaşanabilir.​

E Devlet’ten Numara Taşıma Sorgulama Nasıl Yapılır?

Numara Taşıma Sorgulama Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) E Devlet Kapısı işbirliği ile numaranızı başka bir operatöre taşıdıktan sonra sorgulama yapabilmenizi sağlayan bir uygulamadır. Numara taşıma sorgulaması yapmak için aşağıdaki maddeleri adım adım izleyin.

E Devlet şifresi ve TC kimlik numaranız ile E Devlet Kapısı’na giriş yapın,
Arama çubuğuna numara taşıma sorgulama yazın ve gelen seçeceğe tıklayın,
Açılan sayfada telefon numarası ve güvenlik resmini kutuya girdikten  sonra sorgulama yapabilirsiniz. (Hemen sorgulamak için: https://www.turkiye.gov.tr/btk-numara-tasima)

En Avantajlı BİMcell Tarifeleri Nelerdir?

BİMCell Bedava İnternet Paketi Kampanyaları

BİMcell İnternet Paketleri

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.