Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Bimcell Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanırım? Numarası Nedir?


12.01.2021
1.522
Bimcell Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanırım? Numarası Nedir?

Bimcell Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanırım? Numarası Nedir? Bimcell müşteri hizmetleri 444 4 551 telefon numarasından Bimcell kullanıcılarına hizmet vermektedir. Her geçen gün hizmetlerini ve altyapısını güçlendirerek abone sayısını artırmayı başaran Bimcell, faturalı hat seçeneğinin bulunmamasına rağmen sunmuş olduğu birbirinden uygun tarifeleri ile faturalı hat kullanıcılarının aklını çelmeyi başarmıştır. Gelişen Bimcell altyapısı ile birlikte müşteri hizmetleri fonksiyonları da her geçen gün artırılmış, pek çok farklı hizmetin müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirilmesine olanak tanınmıştır. Müşteri hizmetlerinden işlem gerçekleştirmek isteyen Bimcell kullanıcıları, 444 4 551 numarasını arayarak yer alan menüdeki bilgilerden diledikleri tuşlama ile kolayca işlemlerini hallede bilmektedirler. Dilerlerse kendilerine tahsis edilen müşteri temsilcileri ile 0’ı tuşlayarak hattın yoğunluğuna göre değişen süre zarfında canlı olarak görüşebilmektedirler. Müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmelerde ihtilaflar yaşanmaması ve Bimcell faturasız hat sahiplerine daha iyi hizmet verilebilmesi amacıyla yapılan görüşmeler Bimcell profesyonelliğine yakışır biçimde kayıt altına alınmaktır.

Bimcell Müşteri Hizmetlerinden Tarife Bilgileri Edinmek

Bimcell faturasız hat sahipleri, Bimcell tarafından kendilerine sunulan;

 • 0,015TL ücretlendirme karşılığında her yöne 6 saniye konuşma,
 • 20 kuruş ücretlendirme karşılığında her yöne kısa mesaj gönderimi,
 • 50 kuruş ücretlendirme karşılığında 1 MB standart internet kullanımı

Haricinde paket içerikleri hakkında bilgi alabilmektedirler. 444 4 551 numaralı Bimcell müşteri temsilcisi telefon numarası aranarak dakikalar içerisinde talep edilen bilgilendirmeye sesli olarak karşılık bulunabilmektedir.

Bimcell Bakiye Bilgilerinin Müşteri Hizmetleri Aracılığı İle Sorgulanması

Bimcell Bakiye Bilgilerinin Müşteri Hizmetleri Aracılığı İle Sorgulanması, Bimcell kontör sorgulama olarak da anılan güncel bakiye bilgilerinin sorgulanması Bimcell müşteri hizmetleri aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Sahip olunan Bimcell faturalı hat ile müşteri hizmetleri aranarak kısa süre içerisinde güncel bakiye bilgisine ulaşılabilmektedir. Dileyen Bimcell faturasız hat kullanıcıları müşteri hizmetlerini arayarak bakiye bilgisine ulaşabileceği gibi;

 • Arama ekranına *123# tuşlamasını yaparak arama tuşuna basması halinde güncel bakiye bilgisine ulaşabilir.
 • 9333 numaralı sesli yanıt sistemini arayarak güncel bakiye bilgisine ulaşabilir.

Tarife Bilgilerinin Müşteri Hizmetleri Aracılığı İle Sorgulanması

Bimcell faturasız hat sahipleri, güncel tarife haklarını öğrenmek için 4551’e kısa mesaj atarak saniyeler içerisinde kalan haklarını öğrenebildikleri gibi 444 4 551 numaralı Bimcell müşteri hizmetleri tel no arayarak kısa süre içerisinde tariflerinden kalan dakika, SMS ve internet haklarını kolayca öğrenebilmektedirler.

Kayıp ve Çalıntı Bildirimlerinin Müşteri Hizmetlerine Bildirilmesi

Hatlarını kaybeden, telefonlarını çaldıran veya hatlarını iptal ettirmek isteyen Bimcell faturasız hat kullanıcıları, Bimcell müşteri hizmetleri ara işlemini gerçekleştirerek kısa süre içerisinde kayıp ve çalıntı bildirimlerini müşteri hizmetleri temsilcilerine iletebildikleri gibi hat iptallerini de gerçekleştirebilmektedirler. Bimcell müşteri hizmetleri sadece Bimcell faturasız hat sahipleri tarafından değil tüm operatörlerce aranılabilir.

Bimcell Müşteri Hizmetleri Aracılığı İle Faturasız Hatlara TL Nasıl Yüklenir?

Bimcell müşteri hizmetleri TL yükleme taleplerine karşılık vermektedir. Bimcell müşteri hizmetlerinin  numarası aranarak gerçekleştirilen bir diğer işlem de TL yüklemesidir. Bimcell faturasız hatlara TL yüklemeleri;

 • BİM mağazalarından,
 • Bimcell Online işlemlerden,
 • Bimcell internet sitesi üzerinden

Gerçekleştirilebildiği gibi Bimcell faturasız hatlardan 444 4 551 numaralı müşteri hizmetleri aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Müşteri hizmetleri üzerinden Bimcell faturasız hatta TL yüklemesi gerçekleştirilebilmesi için kredi kartı gerekmekte olup hat sahibinden TL yükleme işlemi için;

 • Kredi kartı numarası
 • Kredi kartı son kullanma tarihi
 • Kredi kartı CVV numarası

Talep edilmektedir. Kredi kartında TL yüklemesi için yeterli limitin bulunması talep edilmekte olup müşteri hizmetleri aracılığı ile 25 TL, 30 TL, 35 TL, 40 TL, 45 TL ve 50 TL tutarlarında TL yüklemeleri gerçekleştirilebilmektedir.

Bimcell Müşteri Hizmetleri Aracılığı İle Faturasız Hat Yurt Dışı Aramalara Nasıl Açılır?

Bimcell faturasız hatlarını yurt dışına açmak isteyen Bimcell kullanıcıları;

 • 4551 kısa mesaj servisi
 • Bimcell Online İşlemler menüsü
 • Müşteri hizmetleri temsilcisi

Kanallarından herhangi birisini kullanmalıdırlar. Bimcell müşteri hizmetlerinin telefon numarası aranarak 0’a tuşlanması veya menüden yapılan yönlendirmeler uyulması halinde saniyeler içerisinde Bimcell faturasız hatlar yurt dışı aramalara açılabilmektedir. Talep eden müşteriler Bimcell’in yurt dışı tarifeleri ve ücretlendirmeleri ile ilgili bilgileri müşteri hizmetleri aracılığı ile öğrenebilmektedirler.

Bimcell Müşteri Hizmetleri Aramaları Nasıl Ücretlendirilmektedir?

Bimcell müşteri hizmetlerinin numarası 444’lü olması nedeniyle pek çok kişi müşteri hizmetleri görüşmelerinin ücretsiz olarak gerçekleştirilebileceğini düşünmektedir. Sanılanın aksine 444 4 551 numaralı Bimcell telesekreter numarası ile yapılan görüşmeler ücretlendirilmekte olup diğer operatörlerde talep edilen fahiş fiyatların aksine Bimcell faturasız hat kullanıcıları, 6 saniyesi 0,0125 kuruş konuşma fırsatına müşteri hizmetleri aramalarında da faydalanabilmektedirler. Bimcell faturasız hat sahipleri, müşteri hizmetleri ile yaptıkları görüşmeleri hızlı bir şekilde yaparak yaptıkları görüşmeler sebebiyle gereğinden fazla TL ödemesi gerçekleştirememektedirler. Müşteri hizmetleri aracılığı ile yapılan görüşmeler hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Bimcell Müşteri Hizmetleri Aramalarını Ücretsiz Gerçekleştirmek Mümkün Müdür?

Her ne kadar Bimcell müşteri hizmetleriyle yapılan görüşmeler için cüzi bir ücretlendirme bulunsa da Bimcell müşteri hizmetleri ücretsiz aranma yolları faturasız hat kullanıcıları tarafından merak edilmektedir. Müşteri hizmetleri ile ücretsiz görüşme yapılabilmesinin tek şartı, Bimcell faturasız hat kullanıcılarının sahip oldukları tariflerde bulunan bedava dakikalarının mevcut olmasıdır. Bimcell faturasız hat sahiperi, herhangi bir işlemleri için Bimcell tarafından sunulan pek çok tarifede bulunan her yöne dakikalar kullanılarak müşteri hizmetleri ile ücretsiz bir şekilde konuşulabilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.