Cepyo | Tarifeler ve Paketler

BİMcell İnternet Paketleri


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
4 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00
Loading...

30.06.2018
391

BİMcell internet kampanyaları BİMcell tarafından sürekli ve kesintisiz olarak müşterilerine sağladığı çok avantajlı internet paketleri içermektedir. BİMcell hizmeti TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sunulan (Türk Telekom) bir hizmet olmakla birlikte, tüm altyapı ve tüketici memnuniyeti hususlarından da aynı şekilde Türk Telekom sorumludur. BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. temel gıda ve tüketim malzemelerinde 1995 yılından itibaren sunduğu kaliteyi, iletişim alanında da sürdürmek için 2012 yılında Türk Telekom ile yaptığı anlaşma gereği, aynı gıda ve tüketim malzemesi hizmetlerinde olduğu gibi en iyi hizmeti en uygun fiyata müşterilerine sunarken; ekstra hiçbir masraf, vergi ve kullanılmayan hiçbir dakika ve MB ücreti de alınmamaktadır. Aynı zamanda BİM’in halk gözünde olan sadeliği aynı şekilde BİMcell kullanıcıları için de birebir devam etmektedir.

BİMcell İnternet Kullanımı:

BİMcell internet Türk Telekom altyapısıyla kullanıcılarına sunulan bir hizmet olmakla birlikte, tek seferde 25 TL ve üzeri yükleme yapan tüm BİMcell müşterileri 1 GB internet hakkına koşulsuz şartsız sahip olabilmektedir. BİMcell internet paketleri oluşturulmadığında BİMcell standart internet kullanım bedeli her MB başına 50 kuruş olarak fiyatlandırılmaktadır. BİMcell tarifesiyle telefonlardan internete bağlanmak için aslında sim kartı telefona takmak yeterli olsa da internete girilemeyen durumlarda telefonlardan tekrar bir internet ayarı yapılması ya da 444 45 51 numaralı BİMcell müşteri hizmetlerinden destek alınması gerekmektedir.

BİMcell İnternet Paketlerinin Başlıca Özellikleri:

BİMcell internet paketleri genel anlamda her daim indirimli ve sabit ücretli olmakla birlikte;

  • 250 MB internet paketine geçilebilmesi için cep telefonundan 250MB yazılarak 4551’e gönderilmesi,
  • BİMcell internet paketleri 2018 1GB internet paketi için cep telefonundan 1GB yazarak 4551’e gönderilmesi,
  • BİMcell 2 GB internet paketi için cep telefonundan 2GB yazılarak 4551’e kısa mesaj gönderilmesi gerekmektedir.
  • Tüm mesaj gönderimlerinde mesajın 4551’e ulaşmasıyla birlikte göndericinin paket kaydının tamamlandığıyla alakalı gelen mesajın ardından paket kullanımları hemen başlayabilir. 250 MB paketin kullanılmaya başlanabilmesi için hat üzerinde en az 5 TL, 1 GB internet paketinin kullanılmaya başlanabilmesi için hat üzerinde en az 9 TL, 2 GB internet paketinin kullanabilmesi için hat üzerinde en az 16 TL bakiye bulunması gerekmektedir.

İnternet Paketleri Otomatik Yenilenmesi Hakkında:

BİMcell internet paketlerinin önemli bir özelliği de seçilen paketin 30 gün sonra otomatik olarak yenilenmesi olmaktadır. Bu otomatik yenilenme için hat üzerinde yeterli bakiye bulunması gerekmektedir. Eğer hat üzerinde yeterli bakiye yoksa ve paketin sonra erdiği tarih itibariyle gelecek 29 gün içerisinde tekrar yükleme yapılmazsa BİMcell kampanya internet paketleri otomatik olarak iptal olacak ve paketin tekrar oluşturulması gerekecektir. Burada önemli bir husus da internet paketinin bittiği durumlarda internete girildiğinde her 1 MB’ın 50 kuruş olarak ücretlendirileceğidir. Eğer paket halihazırda bir internet kullanımı esnasında sona ererse 1 KB ücreti 0,004 TL olarak ücretlendirilecektir. Aylık internet paketlerinin 30 gün süreyle geçerli olduğu ve 30 gün sonunda kalan kullanımların bir sonraki aya devretmediği de unutulmamalıdır.

Cep Telefonu Üzerinden Tuşlama Yapılarak İnternet Paketi Satın Alınması:

BİMcell’in kullanıcılarına sunduğu bir başka pratik özellik de cep telefonu üzerinden *120#‘in tuşlanması durumunda internet paketi satın alabilme ekranının gelmesi olmaktadır. İlgili tuşlama yapıldığında gelen ekran üzerinde internet paketleri seçeneğinin seçilmesiyle birlikte tüm internet paketleri için ayrı bir numara görülmektedir. BİMcell hediye internet ve internet paketleri için, satın alınmak istenen internet paketinin numarasının seçiminin ardından kullanıcı paket içeriği ve paket fiyatıyla ilgili ikinci bir ekrana sahip olacaktır. Ardından “satın al” seçeneğini cevapladığında paket satın alınmakta ve paket kaydının tamamlandığına dair onay mesajının ardından paketin kullanımına hemen başlanabilir. Kullanıcı aynı dönem içerisinde istediği kadar internet paketi alabilirken, yeni bir pakete geçilebilmesi için mevcut internet paketinin de iptal edilmesi gerekmektedir.

Mevcut İnternet Paketi İptali ve Kalan Kota Bilgisi Sorgulaması:

Mevcut internet paketleri iptal edilmedikçe 30 gün içerisinde hat üzerinde yeterli bakiye olması durumunda otomatik olarak yenilenirken, BİMcell ideal paket iptalleri için;

  • 250 MB paketi iptali için IPTAL250MB yazılarak 4551’e gönderilmesi
  • 1 GB paketi iptali için IPTAL1GB yazılarak 4551’e gönderilmesi
  • 2 GB iptali için de IPTAL2GB yazılarak 4551’e gönderilmesi yeterli olacaktır.

Mevcut internet paketlerinin ve BİMcell dost paketi iptali durumunda kalan internet kullanımları kullanım sürelerinin sonuna kadar da kullanılabilir. Ayrıca internet paketlerinde kalan kota bilgisinde de ulaşmak çok kolay olmakla birlikte;

  • 250 MB paketindeki kalan internet kotasını öğrenmek için INTERNET250 MB yazılarak 4551’e gönderilmesi
  • 1 GB paketindeki kalan internet kotasını öğrenmek için INTERNET1GB yazılarak 4551’e gönderilmesi
  • 2 GB BİMcell internet paketleri sınırsız paketindeki kalan internet kotasını öğrenmek için de INTERNET2GB yazarak 4551’e gönderilmesi durumunda kalan kullanım detaylarına erişilebilir.

BİMcell İnternet Paketleri Kullanım Alanları:

BİMcell internet paketleri hem yurtiçinde hem de yurtdışında başta 4.5G şebekeleri olmak üzere tüm 3G, GPRS ve EDGE şebekelerinde de BİMcell internet paketi bedava özelliğiyle kullanılabilmektedir. Sadece yurtdışı kullanımlarda uluslararası dolaşım için ek ücretler söz konusu olabilmektedir. Bunun için cihaz ve sim kart uyumu yeterli olacaktır. Ayrıca Android ve IOS cihazlarda gerekli ayarların tamamlanmasının hemen ardından 4.5G kullanımı da başlayabilmektedir.

Bimcell Faturasız İnternet Paketleri

Bimcell Faturasız Üçlü Paketler

Bimcell Faturasız Tarifeler

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.