Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Bimcell 4.5G Paketleri


03.01.2021
2.070
Bimcell 4.5G Paketleri

Bimcell 4.5G teknolojisinden faydalanabilmek için 4.5G uyumlu bir cep telefonunuz ve sim kartınız olması yeterlidir. Daha hızlı bir mobil internet keyfini yaşamanızı sağlayan 4.5G teknolojisi, en gelişmiş mobil internet seçeneğini sunmaktadır. Bimcell 4.5G teknolojisinden faydalanmaya başladığınızda;

 • Video, resim veya dosyalarınızı çok daha hızlı bir şekilde indirebileceksiniz.
 • Sosyal ağlar üzerinden yaptığınız paylaşımları anında ve hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.
 • Online oynadığınız oyunlarda gecikme yaşamadan oyun keyfini sürebileceksiniz.
 • Film ve dizilerinizi çok daha yüksek görüntü kalitesinde, duraklama olmadan izleyebileceksiniz.

3G ve 4.5G arasındaki farkı açıklamak için bir örnek vermek gerekirse; 2 GB boyutunda olan bir videoyu 3G seçeneğinde 780 saniyede indirebilirken, 4.5G teknolojisi ile bu süre 54 saniye içerisinde tamamlanmaktadır. 3G ve 4.5G arasındaki bu zaman farkı size çok daha hızlı ve yüksek kalitede internet keyfi yaşatmaktadır. Bimcell 4.5G paketlerinden faydalanabilmek için 4.5G uyumlu sim kartınızı BIM mağazalarına giderek temin edebilirsiniz.

Bimcell 4.5G Hizmetinden Nasıl Faydalanılır?

SIM kartınızın 4.5G uyumlu olup olmadığını bilmiyorsanız, 4.5G yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra HAZIR yazarak 5555’e gönderebilirsiniz. Bu hizmetten herhangi bir ücret ödemeden faydalanabilir ve anında SIM kartınızın 4.5G uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Kartınız 4.5G uyumu değilse BIM mağazasından uyumlu SIM kartı temin edebilirsiniz. BIM mağazasından temin ettiğiniz 4.5G uyumlu sim kartınızı, 4.5G uyumlu mobil cihazınıza taktıktan sonra hizmetten faydalanabilmek için belli ayarlamalar yapmanız gerekmektedir. Öncelikli olarak 4.5G servisinin aktif edilmesi gerekmektedir. 4.5G servisini aktif hale getirebilmek için;

 • 4.5G yazıp 5555’e mesaj göndererek servisi aktif hale getirebilirsiniz. Kapsama alanlarında 4.5G servisinizin başlatıldığına dair Bimcell tarafından onay mesajı gönderilecektir.

Bimcell internet ayarları 4.5G için şu şekilde yapılmaktadır;

Android Özellikli Mobil Cihazlar: Mobil cihazının sırasıyla Ayarlar- Mobil Ağlar- Şebeke Modu adımlarını takip edin. Şebeke Modu bölümünde LTE/3G/2G seçeneklerinden, LTE seçeneğini seçerek cihazınızı Bimcell 4.5G ayarı için aktif hale getirebilirsiniz.

IOS Özellikli Mobil Cihazlar: Mobil cihazınızın sırasıyla Ayarlar- Hücresel Veri Seçenekleri- Ses ve Veri adımlarını takip edin. Ses ve Veri bölümünde LTE seçeneğini seçerek cihazınızın 4.5G ayarını aktif hale getirmiş olacaksınız.

Tüm İşlemlerden Sonra 4.5G Hizmeti Çalışmazsa Ne Yapılmalıdır?

Bimcell yapılandırma ayarları 4.5G hizmeti için tüm işlemleri yaptıktan sonra hizmetten faydalanamadığınız durumlar yaşayabilirsiniz. Bu noktada yapmanız gerekenler;

 • Öncelikle telefonunuzun ekranını kontrol ediniz. Ekranda 4G/4.5G/LTE yazıyor mu diye bakmanız gerekmektedir. LTE yazıyorsa ise 4.5G aktif demektedir.
 • Cihazının 4.5G uyumlu olup olmadığını kontrol ediniz. Bunun için 4.5G yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra HAZIR yazarak 5555’e gönderebilirsiniz.
 • SIM kartınızın 4.5G uyumunu kontrol ediniz. Bunun için 4.5G yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra HAZIR yazarak 5555’e gönderiniz. Bu şekilde SIM kartınızın 4.5G uyumlu olup olmadığını anında öğrenebilirsiniz. Şayet SIM kartınız 4.5G uyumlu değilse size en yakın BIM mağazasına uğrayarak 4.5G uyumlu SIM kartınızı alabilirsiniz.
 • Telefonunuzun ayarlar bölümünden şebeke modunu mutlaka kontrol ediniz. 4.5G hizmetinden faydalanabilmek için şebeke modunun LTE olarak seçilmiş olması gerekmektedir.
 • Mobil İnternet ayarlarınızın kapalı olup olmadığını kontrol ediniz. Mobil internet ayarınız kapalı ise açmak için INTERNET yazıp bir boşluk bırakarak ACIK yazıp 5555’e mesaj gönderebilirsiniz.
 • Tüm bu kontrolleri yaptıktan sonra yine 4.5G hizmetinden faydalanamıyorsanız, Bimcell müşteri hizmetleri olan 444 4 551 numaralı hattı arayarak teknik destek alabilirsiniz.
 • Bimcell dost paketi

Bimcell 4.5G Hizmetinden Yurtdışında Faydalanmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Bimcell mobil hattınızı, Bimcell ’in anlaşmalı olduğu yurtdışı operatörleri üzerinden hiçbir ek ücret ödemeden, internet keyfini 4.5G hızıyla yurtdışında da kullanabilirsiniz. Hattınız siz açmadığınız sürece yurtdışı kullanımına kapalı olmaktadır. Bimcell 4.5G hizmetinden yurtdışında da faydalanabilmek için; 4.5G yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra YURTDISI yazarak 5555’e gönderebilirsiniz.

Bimcell 4.5G servisinizi iptal etmek için IPTAL yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra 4.5G yazarak 5555’e mesaj atabilirsiniz. Bimcell 4.5G kapatma talebini gönderdiğinizde hem yurtiçi hem de yurtdışı 4.5G servisiniz iptal olmaktadır. Bimcell 4.5G servisinizi iptal ettikten sonra dilediğiniz zaman 4.5G yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra HAZIR yazarak 5555’e gönderebilir ve tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Bimcell İnternet Paketleri

Bimcell paketler seçeneğinde her bütçeye uygun bir internet paketi bulmak mümkündür. İhtiyacınıza uygun olarak satın alabileceğiniz paketleri, istediğiniz kadar satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Bimcell internet paketleri şu şekilde sunulmaktadır;

Bimcell 1 GB İnternet Paketi: Bimcell 1 GB internet paketinizi vergiler dahil olarak 11 TL’ye satın alabilirsiniz. Paketi satın alabilmek için 1GB yazıp 4551’e mesaj atabilirsiniz.

Bimcell 2 GB İnternet Paketi: Bimcell 2 GB internet paketinizi vergiler dahil olarak 18 TL’ye satın alabilirsiniz. Paketi satın alabilmek için 2GB yazıp 4551’e mesaj atabilirsiniz.

Bimcell 5 GB İnternet Paketi: Bimcell 5 GB internet paketinizi vergiler dahil olarak 26TL’ye satın alabilirsiniz. Paketi satın alabilmek için 5GB yazıp 4551’e mesaj atabilirsiniz.

Bimcell 10 GB İnternet Paketi: Bimcell 10 GB internet paketinizi vergiler dahil olarak 36TL’ye satın alabilirsiniz. Paketi satın alabilmek için 10GB yazıp 4551’e mesaj atabilirsiniz.

BİMCell Bedava İnternet Paketi Kampanyaları

Bimcell Numara Taşıma Kampanyaları

Bimcell Online Fatura Ödeme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Gizem baysal dedi ki:

  Ben kontor yüklemek istiyorum.

  1. Tarife Analisti dedi ki:

   Merhaba
   Aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
   Ana sayfadan tıklayarak TL Yükleme ekranına girin.
   Yükleme yapmak istediğiniz Telefon numarasını girin.
   Yüklemek istediğiniz TL miktarını seçin.
   Kredi kartı bilgilerinizi yazın.
   Yükleme yapmak istediğiniz Telefon numarasını tekrar girin
   Onay ekranının ardından Güvenli alışveriş şifresi, “3D Secure” şifrenizi girerek işlemi tamamlayın.