Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Balina Kusmuğu Amber Nedir, Ne Kadar Değerlidir?


04.06.2020
386
Balina Kusmuğu Amber Nedir, Ne Kadar Değerlidir?

Balina Kusmuğu Amber Nedir, Ne Kadar Değerlidir? Amber balinaların sindirim sisteminde üretilen katı, mumlu bir madde olmaktadır. Balina kusmuğu rengi genelde siyah ve gri olabilen ve yanıcı bir madde olmaktadır. Balinaların sindirim sisteminde üretilen bu madde, sivri ve sert cisinlerin mideden kaymasını sağlamaktadır.

Balina kusmuğu ilk üretildiği zaman dışkı kokmaktadır. Daha sonra amber tazeleyici esanslara sahip bir güçlü kimyasal halini alıyor. Amber pahalı parfümlerin vazgeçilmez maddelerinden birisi olarak, balinaların dışkısı dışarı atılır. Amber bazı durumlarda oldukça büyük olabilmektedir. Bu durumda balina dışkı yöntemi ile amberi dışarı atamaz. Bu durumda balina amberi kusarak dışarı atar. Balinanın kusmuk toplarına okyanusun yüzeyinde de rastlanabilirken, bazı durumlarda da kıyıya vurmaktadır.

Balina Kusmuğu Neden Değerli Olmaktadır?

Balina Kusmuğu Neden Değerli Olmaktadır? Balina kusmuğu doğal bir madde olduğu için kimyasal reaksiyonlardan daha etkili olmaktadır. Parfümlerin kalıcılığı için oldukça önem taşımaktadır. Parfümlerin kalıcılığının artmasında önemli rol oynayan amber bu nedenle oldukça pahalıya satılmaktadır. Amber yani balina kusmuğu daha çok Atlantik Okyanusu’na sahili olan ülkelerde Brezilya, Maldivler ve Yeni Zellanda gibi ülkelere denk gelmektedir.

Kendi Kendini Temizleyen Maske Üretildi!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.