Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Asus ZenFone 2’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi


11.08.2020
613
Asus ZenFone 2’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Asus ZenFone 2’de Ekran Görüntüsü Alma İşlemi, Asus ZenFone 2 dahil olmak üzere, tüm akıllı telefon modellerinde bulunan ekran görüntüsü alma özelliği sayesinde, telefonun ekranında bulunan görüntüyü fotoğraf olarak telefonun galeri bölümüne kayıt edebilirsiniz.

Akıllı telefonların ilk çıktığı dönemlerde, ekran görüntüsü alma özelliği telefonlarda dahili olarak mevcut değildi, uygulama mağazası üzerinden indirilen çeşitli uygulamalar ile ekran görüntüsü alma işlemi yapılabiliyordu. Ancak artık tüm akıllı telefonlarda bu özellik dahili olarak bulunuyor ve basit bir tuşlama ile işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Asus ZenFone 2’de Ekran Görüntüsü Almak

Asus ZenFone 2’de Ekran Görüntüsü Almak, İlk olarak kayıt etmek istediğiniz ekranı açın, sonrasında cihazın üst bölümünde yer alan kilit tuşu ile birlikte arka yüzeyde yer alan ses kısma tuşuna aynı anda basın ve bir kaç saniye kadar basılı tutun. Tuşlama işlemini doğru şekilde yaptığınız taktirde, ilgili ekranın görüntüsü telefonun galeri bölümüne kayıt edilecek ve işlemin başarılı olduğunu belirten bir bildirim gelecektir.

Daha önceki Android sürümleri için: “Uygulama” > “Ayarlar” > menüsüne gelip seçeneklerden “Asus Kişiselleştirilmiş Ayarlar” yolunu takip edin ve > “En Son Kullanılan Uygulama Tuşları” penceresinde çıkan “Ekran görüntüsü almak için dokunun ve bekleyin” öğesine dokunun > Sayfada gezinin ve görüntüsünü almak istediğiniz ekranı inceleyin > Sonra ekran görüntüsü  almak için ögesine dokunun ve bekleyin.

Android 8 için:”Ayarlar” > “Gelişmiş” adımlarını izleyin > Hızlı eylemler alanından “Ekran görüntüsünü” seçin >
Açılan menüden “En son kullanılan uygulama tuşlarına” tıklayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.