Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Apple ve Google Birlikte Karar Aldı, Fortnite Tüm Telefonlardan Silindi!


17.08.2020
453
Apple ve Google Birlikte Karar Aldı, Fortnite Tüm Telefonlardan Silindi!

Apple ve Google Birlikte Karar Aldı, Fortnite Tüm Telefonlardan Silindi! Dünya çapında en popüler oyunlardan biri olan Fortnite, telefonlardan kaldırılmış durumda. İlk olarak Apple, ardından da Google, Fortnite oyununu uygulama mağazalarından kaldırmış bulunuyor. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Fortnite oyunu için oldukça sıkıntılı dönem başlamış bulunuyor. Tüm telefonlardan kaldırılmış bulunuyor. Fortnite tarafından İOS cihazlar için çıkarmış olduğu son güncelleme ile birlikte Apple, almış olduğu son dakika kararı ile oyunu App Store’dan kaldırmış bulunmaktadır. Bu işlemin ardından Epic Games, Apple’a dava açmak için kolları sıvamış durumda.

Fortnite Oyunu Tüm Cihazlardan Silindi!

Fortnite Oyunu Tüm Cihazlardan Silindi! Gelen son dakika bilgisine göre Apple ve Google birlikte almış oldukları karar doğrultusunda, dünya çapında oldukça popüler olan oyun Fortnite telefonlardan kaldırılmış bulunuyor. PUBG ile birlikte dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan Fortnite, Apple tarafından alınan son dakika kararı doğrultusunda App Store’dan hızlı bir şekilde kaldırılmış bulunuyor. Epic Games’in tarafından yayımlanan son en son Fortnite güncellemesinin ardından Apple tarafından bu şekilde bir işlem uygulanması, güncelleme ile ilgili bazı sıkıntıların bulunduğunu gün yüzüne çıkarmış bulunuyor.

Apple, tarafından yapılan açıklamaya göre ise Fortnite’ın App Store’dan kaldırıldığını, gelen güncelleme ile birlikte yeni oyun için satın alma opsiyonunun App Store ilkelerine ters olduğunu belirtti. Fortnite oyununun kaldırılması ile ilgili olarak pek de şaşırtıcı olmadığı belirtildi. Oyunun arkasında bulunan isin Epic, oyun içi satın alma yönteminde kendi lehine bir değişikliğe gitmiş bulunuyor. Ödemelerin direkt olarak kendi ödeme kanalı üzerinden yapılmasına olanak tanımaya başlamıştır. App Store ve Google Play Store, oyun içi satın alma işlemlerinde % 30’a varan komisyon almaktadır. Fakat Epic’in V-bucks adı verdiği satın alma yöntemini kullana oyuncular tarafından satın alma işlemini ardından Apple bir kuruş bile komisyon alamamaktadır. Bu durum sonucunda da Apple bu şekilde bir karar almak durumunda bulunmaktadır.

Apple tarafından, The Verge adı verilen internet sitesinde konuyla ilgili bir açıklama yapılmış bulunuyor. Yapılan açıklamada Fortnite’ın App Store kurallarını ihlal ettiğine dikkat çekilmiş bulunuyor. 10 yıldan fazla olarak Apple’ın ekosisteminden faydalanan Epic için bu hamlesine talihsizlik olarak kaydedildi. Yapılan açıklamanın devamında ise Apple yetkilileri bu durumu çözmek amacıyla Epic ile her türlü çalışma için çaba göstereceklerini belirtmiş bulunmaktadır. Epic CEO’su ise bu durumu mahkemeye taşımaya kararlı olduğunu belirtiyor.

 Oppo A91 Model Akıllı Cihazın Özellikleri ve Fiyatı

Coca Cola’dan Herkese 200ml Cola Hediye!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.