Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Apple İstanbul Mağazalarını Açma Kararı Aldı!


06.06.2020
392
Apple İstanbul Mağazalarını Açma Kararı Aldı!

Apple İstanbul Mağazalarını Açma Kararı Aldı! Korona virüsü ile mücadele kapsamından sonra normalleşme çalışmaları kapsamında tüm sosyal yaşam tek tek faaliyete geçmeye başladı. Türkiye normalleşme kapsamında her geçen gün yeni normalleşme günlere dönme çalışmalarına devam etmektedir. Apple normalleşme çalışma kapsamında İstanbul’da bulunan iki mağazasını açma kararı almış bulunuyor.

Korona virüsü salgını kapsamında salgın dolayısı ile alınan önlemler kapsamında dünya genelinde olduğu gibi bir süreden beri İstanbul mağazalarında kapalı olmaktaydı. Gelen bilgiler doğrultusunda Apple kapalı olan İstanbul mağazalarının gelecek hafta Pazartesi gününden itibaren açmaya hazırlanmaktadır. Buna göre Apple Zorlu ve Aplle Akasya mağazaları 8 Haziran 2020 Pazartesi günü tekrar faaliyete geçiyor. Mağazalarda korona virüsü sonrasında oldukça sıkı tedbirler alınmış bulunuyor. Mağazalarında bulunan çalışanlarının ve gelen müşterilerinin sağlıklı olarak kalmaya devam etmesi bakımından oldukça sıkı tedbirler almış bulunuyor. Apple Mağazalarında ateş kontrolleri, sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi önlemlere oldukça önem verilecektir.

Yeni Dönem Apple Mağazaları’nın Çalışma Şekli Nasıl Olacak?

Yeni Dönem Apple Mağazaları’nın Çalışma Şekli Nasıl Olacak? Korona virüsü salgını sonrasında ve hala devam etmesinin gereklilikleri kapsamında Apple Mağazalarının çalışma prensiplerin de bazı alışkanlıklar değişmiş olarak karşımıza çıkacaktır. Bu durumun en önemlisi ise mağazalara bir seferde alınacak olan sınırlı sayıdaki müşteri olmaktadır. Bu durumda ne yazık ki alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar için mağazaya randevusuz gelişlerinde gecikmeler yaşanabilir. Mağazaların kapalı dönemlerinde sosyal mesafe konuları üzerine oldukça etkili bir şekilde önem veren Apple, Genius Bar’da servis ve destek vererek mağazada bulunan insan sayısını aktif olarak yönetmek istemektedir.

Ürün satın almak isteyenler müşteriler için eve ya da ofise gönderim ya da mağazadan teslim seçenekleri zaten mevcut olmaktadır. Mağazalarda çalışma şeklini planlayan Appe şu şekilde çalışmayı hedeflemektedir. Geçici olarak sosyal mesafeyi korumak adına pek çok protokol uygulanacaktır. Mağazalarda bulunan insan sayısı aktif olarak sınırlandırılacaktır. Mağazalarda ki kişi sayısı yakından takip edilecek ve bunun için müşteriler mağazaya girmeden beklemek zorunda kalabilirler. Mağazalara maskesiz giriş yapılmayacağı gibi mağazaların çalışma saatleri birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Apple İstanbul Akasya mağazası saat: 12.00 – 20.00 arası hizmet verirken, Apple Zorlu saat; 10.00 – 18.00 arasında hizmet verecektir.

Casper Nirvana X400 Satışa Çıktı!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.