Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Android Telefonlar İçin Yepyeni Bir Özellik Nearby Share Geliyor!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
blankLoading...

20.07.2020
178
Android Telefonlar İçin Yepyeni Bir Özellik Nearby Share Geliyor!

Android Telefonlar İçin Yepyeni Bir Özellik Nearby Share Geliyor! Google gelecek aydan itibaren Android 6.0 ve üstü işletim sistemini kullanan telefonlar için Nearby Share özelliğini sunmaya hazırlanmaktadır. Bu özellik ile birlikte yıllardın İPhone’da kullanılmakta olan AirDrop özelliğinin bir benzeri Android cihazlara kazandırılmış olacaktır.

AirDrop, Apple cihazları arasında kurulan ve kullanıcıların fazlası ile sevdiği bir özellik olmaktadır. Apple ekosistemi arasında dosya transferini birleştiren AirDrop, telefon, tablet ve bilgisayarlar arasında veri aktarımını hızlı bir şekilde yapılabilmesini sağlamaktadır. Bu işlemin gerçekleştirilmesi için internet bağlantısına gereksinim duyulmaması bu özelliği bakımından oldukça kullanışlı bir hale getirmektedir.

Nearby Share Ne Zaman Kullanılabilir Olacak?

Nearby Share Ne Zaman Kullanılabilir Olacak? Belirtilen özelliğin Android cihazlara geleceği bir süredir konuşulmaktadır. Nearby Share adını taşıyan ve AirDrop’un Android alternatifi olarak gözüken özelliğin, Android cihazlar arasında transfer işlemini kolaylaştıracağı belirtilmektedir. Henüz test aşamasında bulunan özelliğin Android 6 ve üstündeki tüm sürümlerde sorunsuz çalışacağı ve Ağustos ayı içerisinde kullanıcılara sunulacağı beklenmektedir.

Xiaomi, Oppo, ve Vivo işbirliği kapsamında da AirDrop benzeri bir alternatif ortaya çıkmış bulunmaktadır. Peer-to-Peer Transmission  Aillanceadı verilen sistem, Android işletim sistemi temelinde çalışan ColorOs, MIUI ve FuntouchOS yazılımlarına dahil ediliyor. Bluetooth LE teknolojisini kullanarak eşleşme ve WİFİ F2P temelli aktarım ile çalışan sistem, internet bağlantısı olmaksızın saniyede 20 MB veri aktarımı mümkün kılıyor. Belirtilen ortaklığın ışık vermesi ile birlikte bilindiği üzere Realme, OnePlus, Meizu ve BlackShark markaları da bu iş birliğine dahil olmuş bulunmaktadır.

Epic Games’ta Önümüzdeki Hafta Ücretsiz Olacak Oyunlar Hangileri?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.