Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Akıllı Telefonlarda Vazgeçilemeyen Mobil Uygulamalar Hangileridir?


06.08.2020
405
Akıllı Telefonlarda Vazgeçilemeyen Mobil Uygulamalar Hangileridir?

Akıllı Telefonlarda Vazgeçilemeyen Mobil Uygulamalar Hangileridir? Günümüz teknolojisinde neredeyse herkesin yanına almadan dışarı çıkmadığı akıllı telefonlara ve tablet gibi cihazlara özel olarak kodlanmış ve tasarlanmış uygulamalara Mobil Uygulama denilmektedir. Akıllı telefonlarda vazgeçilmez olan uygulamalar hepimizin hayatı içerisinde yer almaktadır. Her geçtiğimiz bir günde yeni bir uygulama ile karşılaşmaya devam ediyoruz. Öyle ki AppStore, GooglePlay ve Windows PhoneStore’a sürekli olarak uygulamalar yüklenmeye devam ediyor. Her ne kadar bazı uygulamalar kullanıcıların dikkatlerini çekmeseler dahi bazıları da günlük hayatımızda oldukça büyük yer kaplamaya başlamış bulunuyor. Neredeyse tüm akıllı cihazlarda karşılaşabileceğimiz bazı uygulamalar bulunurken, bazı uygulamalardan bi haber olmamızda mümkündür. Bazı uygulamaların günlük hayatta yer alanları ve almayanları olarak karşımıza çıkan ve en çok kullanılan uygulamalar aşağıdaki şekilde yer almaktadır.

Facebook

Facebook; İnsanların, diğer insanlarla iletişim kurmasına ve bilgi alışverişi yapılmasına imkan sağlayan bir sosyal ağ sitesi olmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilenler arasında başı çeken Facebook sosyal ağların arasında en çok kullanılan olmaktadır. Taşınabilen ve taşınamayan pek çok cihazlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yıllarca görmediğiniz pek çok arkadaşınızı Facebook ile bulmanız oldukça yüksek olmaktadır. Bu gün tüm akıllı cihazlar içerisinde yer alan bir sosyal medya uygulaması olmaktadır.

WhatsApp

WhatsApp; Anlık mesajlaşma işlevinde bir devrim niteliği taşıyan WhatsApp, en son güncellemesi ile aramalarda da oldukça aranılan bir uygulama olmuş bulunuyor. WhatsApp kullanıcıları internet bağlantısının olduğu her alanda diğer WhatsApp kullanıcılarını rahatlıkla arayabileceklerdir. WhatsApp aynı zamanda fotoğraf, ses, video ve dosya gönderimi yapılabilen oldukça kullanılmakta olan bir uygulamaktadır. WhatsApp uygulamasına karşın alternatifler ortaya çıksa dahi WhatsApp hiçte azımsanmayacak kullanıcıya sahip olmaktadır.

Twitter

Twitter; Kullanıcılarının 280 adet karakter ile sınırlandırılmış twet adı verilen, gönderilerin yazılabildiği bir sosyal ağ olmaktadır. Twitter bir sosyal medya sitesi olmaktadır. Twitter sosyal medyanın temel amacı insanları birbirine bağlamak ve insanların düşüncelerini büyük bir kitle ile paylaşmalarını sağlamaktır.

Instagram

Instagram; 2010 yılında sadece İOS işlemcili cihazlar için ücretsiz olarak kullanıma sunulan daha sonra da 2012 yılında Android cihazlar için kullanılma sunulan fotoğraf ve video paylaşımında kullanılan bir uygulama olmaktadır. Instagram kullanıcıları için çeşitli efektler ile fotoğraf ve bir dakikalık video gönderme ile yükleme imkanı tanımaktadır. Bu özelliği ile kullanıcıları tarafından oldukça sevilmiş bulunmaktadır.

Gmail

Gmail, Google’un sunmuş olduğu reklam destekli ücretsiz bir e-posta hizmeti olmaktadır. Maillerini her an kontrol etmek isteyen Gmail kullanıcıları, akıllı cihazlarda her zaman yer alan bir uygulama olmaktadır. Kullanıcılar Gmail’e güvenli web postasının yanında POP3 ya da IMAP4 aracılığı ile de erişebilirler.

Motorola’dan Yeni Ekranı Katlanabilen Telefon

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.