Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Akıllı Ödeme Botu Artık WhatsApp’ta!


17.04.2020
477
Akıllı Ödeme Botu Artık WhatsApp’ta!

Akıllı Ödeme Botu Artık WhatsApp’ta! Bir çok sosyal medya gurubunda bulunan akıllı ödeme botu artık whatsapp’ta da uygulanabilen bir sistem haline gelmiş olmaktadır. Bir Türk şirketi olan Paymes, Whatsapp’a ödeme botunu entegre etmeyi başarmış bulunmaktadır. Bir web sitesine ihtiyaç duymadan ürün satışı yapan kişiler artık ödemelerini whatsapp üzerinden de alabilecekler. Önceden facebook, Messenger ve Paymes’in web tabanlı chatbot üzerinden ödemelerini alabiliyorlardı. Hazırlanan ödeme linkleri üzerinden alınabilinen ödeme işlemleri artık Whatsapp’ta da bulunmaktadır.

Dünya genelinde 60 milyar dolarlık pazar payına sahip olan sosyal ticaret işleminin, 2021 yılı içerisinde ise 166 milyar dolar bütçesine ulaşması beklenmektedir. Sosyal ticaret pazarının büyümesindeki en büyük etken akıllı telefonlar olmaktadır. Sosyal medya hesaplarına her alandan ulaşım imkanı veren bu cihazlar insanların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple akıllı cihazlarda en çok kullanılan uygulama da Whatsapp olmaktadır. Facebook tarafından yapılan en son açıklamaya göre aktif kullanıcı sayını yaklaşık olarak 2 milyarı geçmiş bulunan whatsapp, uygulamayı dünya genelinde her 4 kişiden 1’i whatsapp kullanıyor olmaktadır.

Akıllı Ödeme Artık WhatsApp’tan Yapılacak!

Akıllı Ödeme Artık WhatsApp’tan Yapılacak! Whatsapp uygulama yeteneklerini her geçen gün geliştirmeye ve daha çok alanda kullanım sağlanmaya devam etmektedir. Türk şirketi olan Paymes’de  bu alandaki çalışmalarını tamamlayarak WhatsApp ödeme butonunu canlıya almış bulunmaktadır. Yapılan çalışma ile artık herhangi bir ürün ya da hizmet satmanız için herhangi bir web sitesine ya da ödeme platformuna gitmenize gerek bulunmamaktadır. Herhangi bir satış yapmak istediğinizde Whatsapp içerisinde yer almakta olan akıllı ödeme butonu ile işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Arkadaşlarınız ile sohbet eder gibi konuşarak, ürünün özelliklerini, fotoğrafını ve fiyatını yazarak hemen bir satış linki oluşturabilirsiniz. Ve anında alıcılar ile paylaşım yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.