Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Akaryakıtta Tasarruf Nasıl Yapılır, Tasarruf Yöntemleri Nelerdir?


23.06.2020
310
Akaryakıtta Tasarruf Nasıl Yapılır, Tasarruf Yöntemleri Nelerdir?

Akaryakıtta Tasarruf Nasıl Yapılır, Tasarruf Yöntemleri Nelerdir? Benzine ve motorine sürekli olarak gelen zamlar nedeni ile birlikte artık otomobil kullanıcıları akaryakıtta nasıl tasarruf edebileceklerini araştırmaya başlamış bulunmaktadır. Bu gün gece saat:00.01’den başlayarak akaryakıt fiyatlarına yansıtılan yeni zam uygulamaları daha çok tasarruf edebilmenin yollarını araştırmaya gidilmesine yöneltmiş bulunmaktadır. Gece yarısından itibaren uygulanarak fiyatlara yansıtılan zam tutarları şu şekilde olmaktadır.

Buna göre 23.06.2020 Salı saat:00.01’den itibaren pompa fiyatlarına yansıtılan zam fiyatları şu şekilde olmaktadır. Benzinin litresine gelen zam tutarı 24 kuruş, motorinin litresine yansıtılan zam miktarı ise 23 kuruş olarak belirtilmiş durumdadır. Belirtilen akaryakıt zammının ardından İstanbul ve Ankara’da benzin ve mazot fiyatları ise şu şekilde olmaktadır. Anakara’da benzinin litre fiyatı 6,48TL, İstanbul’da benzinin litre fiyatı ise 6,34TL olarak belirlenmiş durumdadır. Diğer yandan Ankara’da motorin fiyatı litrede 5,95TL olurken, İstanbul’da ise 5.91TL olarak açıklanmış bulunmaktadır.

Akaryakıt Tasarrufu Yapmanın Yöntemleri Nelerdir?

Akaryakıt Tasarrufu Yapmanın Yöntemleri Nelerdir? Ülke genelinde sürekli olarak artan akaryakıt fiyatları, vatandaşlarımızı tasarruf yöntemleri araştırmaya yöneltmiş bulunuyor. Peki akaryakıtta tasarruf yöntemleri nelerdir? Akaryakıt tasarrufu için hangi yöntemler uygulanmaktadır? Aradığınız tüm soruların cevabı aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Aracınızda ani fren yapmaktan kaçının,
  • Aracınız için lastik satın alırken dikkatli davranın, aracınız için en düşük sürtünme özelliği olan lastikler almaya özen gösterin,
  • Arabanızın bagajında gerekli olmayan tüm ürünleri boşaltın,
  • Aracınızın klimasını ihtiyaç durumunda kullanın,
  • Aracınızın motoru için en verimli devir aralığını belirleyin,
  • Aracınız ile 100km ve üzeri hızda giderken aracınızın camlarını açmamaya özen gösterin,
  • Aracınızın lastiklerinin hava basıncı fabrika ayarlarında olmasına özen gösterin.

Son Kullanma Tarihi ve Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi Arasındaki Fark Nedir?

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.