Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Airbus Sıfır Emisyon Konseptine Sahip Uçaklar ile Ufak Filolar Yenilenecek!


21.09.2020
381
Airbus Sıfır Emisyon Konseptine Sahip Uçaklar ile Ufak Filolar Yenilenecek!

Airbus Sıfır Emisyon Konseptine Sahip Uçaklar ile Ufak Filolar Yenilenecek! Belirtilen tüm zorlukların üstesinden gelmek için havalimanları, günlük operasyonların ihtiyaçlarını karşılamak için önemli miktarda hidrojen taşımacılığı ve yakıt ikmali altyapısına ihtiyaç duyacak. Hükümetlerin desteği, belirtilen iddialı hedeflere ulaşmak için araştırma ve teknoloji, dijitalleşme ve sürdürülebilir yakıtların kullanımını teşvik eden mekanizmalar ile birlikte daha eski, daha az çevre dostu uçakları, daha erken emekliye ayırmak için ufak filoların yenilenmesine aracılık edecek.

Airbus Sıfır Emisyon Konseptine Sahip Yeni Uçağını İlan Etti!

Airbus Sıfır Emisyon Konseptine Sahip Yeni Uçağını İlan Etti! Airbus, 2035 yılında hizmete girmesi planlanmakta olan dünya çapında ilk sıfır emisyonlu ticari uçağı için üç tane konsept geliştirmiş bulunuyor. ZERO adı verilen ilk iklim nötr, sıfır emisyona sahip ticari uçaklar için üç konsepten oluşan tasarımları üç farklı şekilden oluşmaktadır. Belirtilen sıfır emisyon konseptine sahip yeni uçakların tasarımları aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

  1. Tasarım Turbofan Tasarımı; Belirtilen Airbus Sıfır Emisyonlu konsepte sahip uçakların ilk tasarım modeli 120 – 200 kişilikten oluşmaktadır. Kıtalar arası çalışabilen ve yanma yolu ile jet yakıtı yerine hidrojen ile çalışabilen bir model olmaktadır. Tubofan Tasarıma sahip Airbus Sıfır Emisyonlu uçak konsepti, modifiye gaz türbini motoru ile güçlendirilebilen, 2000 deniz mili üzerinde menziline sahiptir.
  2. Tasarım Turboprop Tasarımı; Belirtilen Airbus Sıfır Emisyonlu konsepte sahip uçakların ikinci tasarım modeli 100 kişilik olmaktadır. Bu tasarım modeli turbofan yerine, turboprop motoru kullanmakta ve aynı zamanda da 1000 deniz milinden fazla seyahat edebilmektedir. İkinci tasarım modeli olan uçak modifiye gaz türbini motorunda hidrojen gazının yanmasıyla güç elde etmektedir. Bu tasarım kısa seyahatler için oldukça elverişli olmaktadır.
  3. Tasarım Bileşik – Kanat Gövdeli Tasarımı; Belirtilen Airbus Sıfır Emisyonlu konsepte sahip üçüncü tasarım modeli de 200 kişilik olmaktadır. Bu tasarım modeli kanatların, turbofan konseptine benzer menzile sahip olan uçağın ana gövdesi ile birleştiği tasarımdır. Geniş olan gövde, hidrojen depolama, dağıtımı ve kabin düzeni için birden fazla seçenek sunmaktadır.

Huawei EMUI 11 Tanıtımı Gerçekleştirildi!

Samsung Ekran Altı Kameralı Telefonu Tanıtmaya Hazırlanıyor!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.