Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Abonelikler Artık İnternet Üzerinden İptal Edilebilecek!


26.06.2020
311
Abonelikler Artık İnternet Üzerinden İptal Edilebilecek!

Abonelikler Artık İnternet Üzerinden İptal Edilebilecek! Sonunda beklenilen haber geldi, abonelik iptal işlemleri artık internet üzerinden gerçekleştirilebilecek. Beklenen haber Resmi Gazete’de yayımlanan torba kanun çerçevesinde kabul edildi. Bu kapsam ile birlikte abonelik sözleşmeleri artık dijital ortam üzerinden iptal edilebilecek. Gelişim çağında bu güne kadar telefondan televizyon hizmetine kadar pek çok işlem dijital ortam üzerinden başlatılmış fakat iptal işlemini gerçekleştirilebilmesi için fiziki işlem kullanılarak yapılabilmekteydi.

Fiziksel olarak uygulama gerektiren iptal işlemi pek çok kullanıcı tarafından oldukça uğraş isteyen işlemler sonucunda durum can sıkıcı hale gelebiliyordu. Öyle ki yapılması gereken pek çok işlemin ardından faks işlemine kadar varabiliyordu. Tüm işlemlerin korona virüsü sürecinde dijital ortama taşınması pek çok uygulama için başlangıç olmuş bulunmaktadır. Birçok kullanıcının korona virüsü nedeni ile evden çıkamaması ve abone merkezlerine gidememesinden kaynaklanan sorunlar nedeni ile sektör üzerinde oldukça talep alan dijital ortam üzerinde abonelik iptal işlemi sonunda gerçek olmuş durumdadır. Belirtilen abonelik iptal işlemlerini başında ise dijital televizyon platformları ve GSM abonelikleri bulunmaktadır.

Abonelik İptal İşlemleri Dijital Ortam Üzerinden Yapılacak!

Abonelik İptal İşlemleri Dijital Ortam Üzerinden Yapılacak! Kullanıcıların iptal etme işini yokuşa sürme genelde büyük şirketler tarafından yapılan bu uygulama artık tarihe karışıyor. İptal işlemleri artık dijital ortam üzerinden yapılabilecek. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni torba yasa düzenlemesi sayesinde abonelik iptal işlemi de elektronik ortam üzerinden yapılabilecek. Elektronik Haberleşme Kanunu kapsamında yapılan değişikliklere elektronik ortamlarda yapılacak sözleşmeler de başvuru sahibinin kimliğin doğrulanabilmesi için kurum tarafından yöntem belirlenebilecek. Alınan karar ile telefon aboneliklerinden, Dijitürk gibi televizyon aboneliklerine kadar birçok işlemin iptali dijital ortamda işlem yapılabilecek. Yapılan değişiklikler bankacılıkta bulunan sözleşmelerin de dijital ortama taşınmasını sağlamaktadır.

 Son Kullanma Tarihi ve Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi Arasındaki Fark Nedir?

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.