Cepyo | Tarifeler ve Paketler

ABD’de Birçok İşlemi Artık Robotlar Yapacak!


15.05.2020
435
ABD’de Birçok İşlemi Artık Robotlar Yapacak!

ABD’de Birçok İşlemi Artık Robotlar Yapacak! Korona virüsü için merkez üssü haline gelen Amerika Birleşik Devletleri’nde yemek servisinden başlayan işlemlerde artık birçok işlemi robotların yapması tercih ediliyor. Salgın dolayısı ile oldukça çok kişi yemek dağıtan insansız araçlara yönelmiş durumda. Ülke genelinde robotlar ile yemek servisi başlamış bulunmakta.

Korona virüsü salgınında merkez üssü haline gelen Amerika Birleşik Devletleri’nde insanların yaşam tarzı çok hızlı olarak değişime uğramaktadır. Korona virüsü olan vakaların artmaya devam ettiği Amerika Birleşik Devletleri’nde yemek dağıtımı yapan robotlar devreye girmiş bulunuyor. Teknoloji şirketleri tarafından Houston Üniversitesi ve George Mason Üniversitesinde 2020 yılının başından bu yana pilot olarak yemek dağıtan robotlar, korona virüsü salgınının ülke genelinde patlak vermesinin ardından ülke genelinde yemek dağıtımı görevine başladı. Başkent Washington, Los Angeles, Chicago, Dallas ve Detroit başta olarak ülke genelinin farklı şehirlerinde insansız araçlar sokaklarda yiyecek ve içecek dağıtmaya başlamış bulunuyor.

Market Alışverişlerini Robotlar Yapıyor!

Market Alışverişlerini Robotlar Yapıyor! Yemek dağıtımı yapan robotların sahibi olan firmaların yöneticileri yaptıkları açıklamalarında, daha önce görülmemiş bir ilgi ile karşılaştıklarını belirtmektedirler. Ayrıca robotlar için talep yoğunluğu ile karşı karşıya geldiklerini, talebi karşılamak adına yeni robotların önümüzdeki günler içerisinde sayılarının artacağı belirtilmiş bulunmaktadır. Diğer yandan farklı alanlarda hizmet vermek için de uğraştıklarını belirtmektedirler.

Firma yetkililerinin önümüzdeki günler çerçevesinde market alışverişlerini teslim edebilmek adına daha geniş robotlar üzerinde çalıştıklarını belirtiyorlar. Böylece her robot 20 kg ağırlık taşıma kapasitesinde alışveriş çantası yükü taşıyabilecek. Diğer taraftan maliyeti daha düşük ve bahşiş vermemek adına robotların gönderi teslimat ücretleri 3 dolardan başlamaktadır. Belirtilen robotların içerisine restorandan yemek konuyor ve sistem üzerinden yemeği talep eden müşterinin adresine teslimat gerçekleştiriliyor. Müşterinin teslimat adresini GPS üzerinden bulan robotlar, içerisine konan yemekleri soğuk ya da sıcak olarak izolasyon ile donatılmış bulunmaktadır.

Robotlar İnsanlar İçin Fiziksel Katılımı Ortadan Kaldırıyor!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.