Cepyo | Tarifeler ve Paketler

ABD ve Huawei 5G İçin Bir Araya Geldi!


16.06.2020
366
ABD ve Huawei 5G İçin Bir Araya Geldi!

ABD ve Huawei 5G İçin Bir Araya Geldi! Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, Amerikan şirketlerinin Çin’e ait olan teknoloji şirketi Huawei ile iş yapmasına yönelik olarak uyguladığı kısıtlamalarına, 5G standartlarında birlikte çalışabilmelerine izin verecek yönde değişikliğe gitmiş bulunuyor. Bakanlık tarafından yapılan açıklama neticesinde, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, ABD’nin telekomünikasyon sektöründe standart geliştirme faaliyetlerine daha fazla katkıda bulunmasını sağlayacak yeni bir kuralı duyurduğunu bildirmiş bulunuyor.

Uluslararası standartların, teknolojik gelişme için işlevsellik, iş birliği ve güvenliği sağlayan kritik yapı taşlarının olduğunu işaret etmiştir. Yapılan açıklamada ABD’nin standart belirleme sürecindeki katılımı ve liderliğinin 5G, otonom araçlar, yapay zeka ve diğer ileri teknoloji alanlarının geleceğini etkilediği belirtilmiştir.

ABD Liderliğinden Vazgeçmeyecek!

ABD Liderliğinden Vazgeçmeyecek! Yapılan açıklamada yani kurallar ile Huawei’nin Varlık Listesi’nde bulunmasının, Amerikan şirketlerinin Çinli şirketlerinin de katılım sağladığı önemli standart geliştirme faaliyetlerine katkıda bulunmasını engellemeyeceği belirtilmiş bulunuyor. Yapılan açıklamada değerlendirmelerine yer verilmiş olan Bakan Ross, Amerika Birleşik Devletleri’nin küresel inovasyondaki liderliğinden vazgeçmeyeceğini belirtti.

Bakan Ross, ayrıca ABD teknolojilerinin uluslar arası standartla haline gelmesine yönelik ABD’nin endüstri alanında varlığını teşvik ederek ulusal güvenlik ve politika çıkarlarını korumada oldukça kararlı olduğu belirtildi. ABD, Çin şirketi olan Huawei için ulusal güvenliğe karşı faaliyetlerde bulunma riski taşıdığı gerekçesi ile teknoloji ihracatına kısıtlama getirme tarihi 2019 olmaktadır.

Koronavirüs Aşısı İçin Fiyat Açıklandı!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.