Cepyo | Tarifeler ve Paketler

2020 Kara Cuma Black Friday Ne Zaman Başlayacak?


08.11.2020
287
2020 Kara Cuma Black Friday Ne Zaman Başlayacak?

2020 Kara Cuma Black Friday Ne Zaman Başlayacak? Gelen Kasım ayı ile birlikte herkes tarafından Black Friday yani Kara Cuma ne zaman başlayacak sorusu sorulmaya çoktan başlanmış bulunuyor. Black Friday, ülkemizde Efsane Cuma ya da Süper Cuma olarak da bilinmektedir. Alış veriş çılgınlığına dönüşen Black Friday günü başladığında hem e-ticaret siteleri hem de mağazalar birçok üründe oldukça ciddi oranda indirimler yapmaktadır.

Türkiye genelinde Süper Cuma ve Efsane Cuma gibi isimlerle anılan indirim günlerinde büyük e-ticaret siteleri tarafından da oldukça büyük indirimler yapılacaktır. 9 – 12 Kasım 2020 tarihleri arasında bazı alışveriş siteleri oldukça ilgi çekici indirim günleri gerçekleştirecek. Tüm firmaların ve e-ticaret sitelerinin indirim günleri farklı günlerde gerçekleştirilecek.

Black Friday Ortaya Nasıl Çıktı?

Black Friday Ortaya Nasıl Çıktı? Kara Cuma terimi şimdiki zamandan oldukça farklı bir şekilde telaffuz edilmekteydi. History.com’a göre 1800’lü yılların sonlarında terimin ilk kaydedilen kullanımı finansal krizlere uygulanmış bulunuyor. Olay devam ederken yatırımcı olan Jay Gould ve Jim Fisk birlikte olabildiği kadar çok altın alabilmek için birlikte çalışmış bulunuyorlar. Birlikte çalışmış oldukları bu işte fiyatı yükselten ve inanılmaz derecede kar koyarak satabilmiş bulunuyorlar. 24 Eylül 1869 günü arsa çözüşmüş ve altın fiyatı ve borsa serbest düşüşe geçmiş bulundu. Wall Street firmaları iflas etti, dış ticaret durdu, buğday ve mısır hasat fiyatları düştü. Yaklaşık bir yıl daha zarar içinde faaliyette bulunduktan sonra terim tarihe çok daha olumlu bir yansımanın yolunu bularak, Şükran Günü’nü takip eden ilk günde nihayet kar elde edebildi.

Toplu Taşıma Alanlarında Yüz Tanıma Teknolojisi Devreye Alınıyor! Hakkında bilgi alabilirsiniz.

Black Friday Nedir?

Black Friday Nedir? Black Friday 1932 yılından bu yana yılbaşı alışverişleri sezonunun başlangıcı olarak kabul edilen “Black Friday” ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde başlamış bulunuyor. İlerleyen zamanlarda ise Kanada ve İngiltere yayılmış ve ardından ise tüm dünyaya yayılmış olan alışveriş festivalinde indirimlerin oranı bazı durumlarda % 90’lara ulaşabilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde Cuma gününe özel mağazalar kapılarını sabah saat 05:00’da açıyor ve oldukça geç denebilecek saatlere kadar açık bulunmaktadırlar. E-ticaret sitelerinin perakende sektöründe söz sahibi olması ile birlikte Black Friday satışları internet üzerine taşınmış bulunuyor.

POCO X3 NFC Türkiye’de Satışa Sunuldu!

Realme 7 Pro Model Telefon Türkiye’de Satışa Çıkıyor!

Geleceğin Gözde Mesleği Yapay Zeka Eğitmenliği Olacak

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.